Yeni bir film yorumunda yine beraberiz bugün Yalan Labirenti filmini tanıtacağız, bu yazıyı okuduktan sonra en aşağıdan puan vermeni istiyorum senden. Sıkı dur! başlıyoruz :).

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

2. Dünya savaşından sonra Almanya büyük bir hasar almıştır, tam 10 yıl sonra Almanya savaşın enkazını temizledikten sonra ekonomide büyük bir başarı göstermiştir. Ayrıca Almanyada insanlar savaşı unutmuş, hiçbirşey olmamış gibi hayatlarına devam etmekdedirler. Başka bir şehirden gelen Thomas Gnielka adlı gazeteci genç, Auschwitz toplama kampına görev yapmış eski bir Nazi'nin burada öğretmenlik yaptığını görüyor. Ancak bunu bilen bazı kişiler susmaktadır bu yüzden konudan haberdar olan savcı Johann Radmann bu bilinçli şeylere isyan etmeye başlar. Eski Naziler'in adalete hesap vermesi için elinden geleni yapmaya başlayacaktır. Giulio Ricciarelli'nin yönetmen koltuğunda oturduğu film bizi eski Almanyaya tekrar götürecek gibi.Yazar Yorumu

Yine Auschwitz yine eski Almanya, bu aralar sık sık Almanya filmlerini görür olduk, örnek verecek olursak Saul'un Oğlu. Hepimiz Nazi Almanyasının ne denli vahşet yaşattığını iyi biliyoruz, bu yüzden bu film Hitler sonrası döneme büyük bir ışık tutuyor. Johann adlı genç savcımızın tesadüfen bazı belgelere ulaşması sonucu Auschwitz kampından kaçmış olan esirler ile Nazi subaylarını tek tek sorgulamaya başlıyor. Vahşetin saklanmasına isyan eden Johann, ülkesinin yaşadığı bu olayları gün yüzüne çıkarmaya kararlıdır ve bu olayın sorumlularını adalete teslim etmeye çalışmaktadır. Eğer tarihi filmler seviyorsanız bu film tam size göre, fragmanından da gördüğümüz gibi sır gibi saklanan olaylar Johann Radmann'ın el atması ile son buluyor.

Filmden Kareler

1 2

Yalan Labirenti (2014)
Senaryo7
Oyunculuk6.3
Akıcılık5.4
Efekt6.6
6.310 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
10.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler