Kara Deniz filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 24 Nisan 2015

Yönetmen : Kevin Macdonald

Oyuncular : Jude Law , Scoot McNairy , Ben Mendelsohn

Tür : Gerilim , Macera

Yapım Yılı – Yeri : 2015 – İngiltere

Tanıtım

Belgeselleriyle tanınan Kevin Macdonald Oscal ödüllü bir yönetmendir. Kara Deniz filminin yönetmenliğini üstlenen Kevin Macdonald’ın bu filminde su altındaki insanların bir birlerinin kusurlarını kabullenebilme ve hayatta kalabilme mücadelelerini konu almaktadır.

Bir rivayete göre Karadeniz’in derinliklerinde Hitler döneminden kalma bir denizaltı bulunmaktadır. Bu deniz altının içi milyon dolarlar edecek kadar altınla doludur. Donanmadan atılan denizaltı mürettabatından bir kişi kendine bir ekip toplayarak deniz altıyı aramak için Karadeniz’in derinliklerine doğru yol almaya başlarlar. Paranın git gide gözlerini kör etmesi sonucu aralarında birçok tartışma çıkmaya başlar. Yaptıkları yolculukta istenilmeyen durumlar ortaya çıkar ve bir çoğu ölümle karşı karşıya gelir.

Yazar Yorumu

Fragmanını hoşuma gitti. Bir efsaneye inanarak çıktıkları yolculukta insan oğlunun aç gözlüğüne yenilerek bir birlerini tek tek avlamaya başlıyor. Konusu ve senaryosu çok hoşuma gitti. Efektler de yeteri kadar iyi görünüyor.

Filmin Oscar ödüllü bir yönetmenin elinden çıkmış olması da ayrı bir güven veriyor filme karşı. Aksiyon ve gerilimi bol heyecan dolu sürükleyici bir film. Sinemalarda ki bir çok filme göre orta düzeylerde ve izlemeye değer bir film olarak düşünüyorum.

Filmden Kareler

kara deniz filmi kara deniz filmi kara deniz filmi kara deniz filmi

Kara Deniz
Senaryo5.3
Oyunculuk5.6
Akıcılık5.5
Efekt5.6
5.510 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
9.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler