The Young and Prodigious T.S. Spivet filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 16 Ekim 2013

Yönetmen :  Jean-Pierre Jeunet

Oyuncular : Kyle Catlett , Helena Bonham Carter , Robert Maillet

Yapım Yılı – Yeri : 2013  –  Fransa , Kanada

IMDB :  7,1

Tanıtım

T.V Spivet 12 yaşında Montana’daki bir çiftlikte ailesiyle yaşan bir çocuktur. Çok ilginç bir ailesi bulunan bu çocuğun annesi böcek morfolojisi takıntısı kardeşi ise Miss America olma hayalleri kuran genç bir kızdır. Bu çocuğun ise içinde bir cevher yatmaktadır. Haritacılığa olan aşırı ilgisi sayesinde gün geçtikçe harita yapımı ve keşifler konusunda kendini daha da iyi bir seviye getirmektedir. Smithsonian müzesinden gelen ilginç bir telefonla çocuğun hayatı değişir. Telefonda yaptığı keşiflerden biri Bair Ödülü’nü kazandığı söylenir ve  gelip bir konuşma yapması istenir . Kimseye bundan bahsetmeden gizlice bir trene binerek Washington’a doğru yola çıkar.

Yazar Yorumu

Filmi izlerken çocukluğum geldi aklıma. Ailenizle izleyebileceğiniz oldukça başarılı ve keyif verici bir film. Genç ve yetenekli oldukça da zeki bir çocuğun yaşantısını anlatıyor . İlginç bir ailesi olmasına rağmen yaşadığı o doğal hayata kendini kaptıran küçük çocuk yeteneklerini geliştirerek bir ödülü hak ediyor ve bu ödülün peşinden koşuyor.

Filmin geçtiği mekanları insanların yaşadıkları hayatı görünce bir imreniyor  ve keşke diyorsunuz . 7,1 ‘ lik IMDB puanıyla da  senaryonun kalitesini ortaya koymakta . Filmde ki efektler , çekim kalitesi , oyunculuk gayet başarılı . İzlerken keyif alacağınız , akıcı , insanı yormak yerine rahatlatan mükemmel bir film.  Tavsiye ederim.

 

Filmden Kareler

ts-spivet-1 "The Selected Works of T.S.Spivet"   Day 40Photo: Jan Thijs 2012 TS-Spivet-1 (1)

The Young and Prodigious T.S. Spivet
Senaryo8.4
Oyunculuk8
Akıcılık8.2
Efekt7.8
8.110 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler