Karanlıkta Dans (Dancer In The Dark) filminin tanıtımını, eleştirisini, film özetini, fragmanını, oyuncu kadrosunu, vizyon tarihini ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : - , , , , , , , , , , , ,

IMDB :  

Tanıtım

Karanlıkta Dans (Dancer In The Dark) filminde Selma henüz 10 yaşında olan oğlu ile bir karavanda hayatını geçirmektedir. Çek göçmeni olarak burada yaşayan aile yaşamını bu şekilde sürdürmektedir. Selma da geçimini sağlamak amacı ile bir fabrikada işçi olarak çalışmaktadır. Burada çalışarak kazandığı paradan bir kenara ayırabildiği kadar ayırmaya çalışır. Selma kalıtsal bir hastalıktan dolayı görme yeteneğini kaybetmeye başlar. Kendisinin düştüğü duruma oğlunun düşmesini engellemek için oğlunun ameliyat parasını biriktirmektedir. Fakat hiçbir şey planladığı gibi gitmez. Komşuları oğlunun göz ameliyatı için biriktirdiği parayı çalmıştır. Bir polis olan komşusu Bill, onun oğlunun geleceği için biriktirdiği parayı çalar. Selma, Bill'den kendine ait olan parayı alınca aralarında tartışma olur ve Selma, Bill'i öldürür. Bunun sonucunda da Selma idam cezasına çarptırılır.Yazar Yorumu

Karanlıkta Dans (Dancer In The Dark) filmi oldukça ilginç bir şekilde işlenmiş bir dram filmi. Müzikal ile hayatın acımasız gerçekleri bir araya getirilmiş. Farklı bir izlediğimi kabul etmeliyim. Ancak film oldukça ağır ilerliyor. Fakat buna rağmen tuhaf bir şekilde filmi bırakamıyoruz. Müzikler ile filme oldukça değişik bir hava katılmış. Filmi farklı kılan en büyük unsurlardan bir tanesi buydu. En dramatik sahnelerde bile müzikale dönmesi bence güzel bir fikirdi. Hayatın karanlığı içerisindeki müzikal dans. Hayatın acımasızlığı içerisinde hayaller kuran bir kadının dramına tanıklık edin.

Filmden Kareler

960 dancer-in-the-dark-1 Dancer-in-the-Dark-2000 still-of-björk-in-dancer-in-the-dark-2000-large-picture

Karanlıkta Dans (Dancer In The Dark)
Senaryo8.3
Oyunculuk8.1
Akıcılık7.8
Efekt7.6
810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler