Cennetin Krallığı (Kingdom of Heaven) filminin konusunu, fragmanını, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : , , ,

Yapım Yılı - Yeri : - , , ,

IMDB :  

Tanıtım

Kingdom of Heaven filmi Ortaçağ zamanlarına ışık tutmaktadır. Balian adındaki demircinin ailesini kaybettikten sonra şovalye olma yolunda ilerleyişini ve kaderin onun üzerinde oynadığı oyunları beyazperdeye taşıyan film tarih, dram ve macera severlere hitap etmektedir. Kudüs'Te geçen filmde Balian ailesini acını çekmeye devam ederken siyasi olayların patlak vermesi ve bunun dışında bir prensese aşık olması ile olaylar iyice sarpa sarmaya başlar. Kendisini bir çok savaşın göbeğinde bulan Balian kuşkusuz o dönemlerin en iyi askerlerinden biri olarak ortaya çıkacaktır. Haçlı seferlerinin yaptığı kuşatmalardan biri olan Kudüs Kuşatmasını birer bir işlemeye çalışan yönetmen Ridley Scott son dönemler de yaşadığı çalkantılı kariyerinde şaşırtıcı tarzda iyi filmler çıkarmayı da başarıyor.Yazar Yorumu

Orlando Bloom, Liam Neeson, David Thewlis gibi sağlam oyuncuların yer aldığı Kingdom of Heaven filmini şüphesiz izlenebilir kılan bu oyuncu kadrosudur. Tarihin tozlu sayfalarına uzanan ve son dönemin revaşta sektörü olan Haçlı Ordusu muhabbetlerinden biri olan filmde, senaryo ne kadar klişe olsa da filmin içerisinde yer alan aksiyon ve savaş sahnelerinin kalitesi seyir keyfini artırıyor. Filmde müslümanlara ve türk tarihine pek çok konuda üstü kapalı eleştiri ve kötü yakıştırma yapılıyor. Yine de filmi izlerken bu ön yargılardan arınarak filmi sadece film olduğu için izlerseniz büyük keyif alırsınız. Ridley Scott'ın zor günlerinde bu arz başarılı bir filmi ortaya koyması beni de açıkcası şaşırtmıştı. Yine de eski zamanlarda çıkardığı sağlam filmlere bakacak olursak herkesin bir iniş çıkış dönemi olur diyebiliriz. Savaş filmi sevenler için izlenmesi gereken güzel filmlerden bir tanesi. İyi seyirler dilerim.

Filmden Kareler

Cennetin Krallığı (Kingdom of Heaven)
Senaryo7.1
Oyunculuk7
Akıcılık7.2
Efekt6.8
710 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler