Kaçış oyunları yeni bir sektör, son 2 yıldır Türkiye’de aktif olarak kendisini göstermeye başlayan evden kaçış oyunlarının başlangıcı bilgisayar oyunlarına dayanmakta, özel olarak bilgisayar platformları içerisinde tasarlanan oyun alanları içinde oyuncular bulmaca ve şifreleri çözerek oda oda ilerlemeye çalışırlar ana mantık oyunlar içerisinde budur. Oyunların fazlasıyla ilgi görmesi ile birlikte yatırımcılar ilk olarak Japonya’da bu oyunları gerçeküstü kaçış deneyimine çevirmiş korku evi ve kaçış oyunları üzerine ağırlık vermişlerdir, daha sonrasında Japonya’yı Singapur, A.B.D, Çin gibi ülkeler takip etmiştir.

Korku evleri, kaçış oyunları Beyoğlu Taksim

Bu tarz evden kaçış oyunu alanları genelde ikiye ayrılmaktadır, bunlar korku evi ve kaçış oyunları olarak adlandırılır, korku evleri içerisinde bulmacalar mevcuttur siz bulmacaları çözerken oyun içerisinde aktif olarak yer alan korku karakterleri de sizleri korkutmaya çalışırlar, evden kaçış oyunu olarak adlandırılan evlerde ise bulmacalar daha çok ağırlıktadır. Buralarda hikayeye ve kurguya göre yer alır, şifreleri çözerek oyun içerisinde ilerlemeye çalışırsınız. Sizde bu alanda yer alıp oyunlar aktif olarak yer alacaksınız ve İstanbul’da ikamet ediyorsanız Beyoğlu Taksim‘de bulunan Akıl Oyunları Kulübü sizler için doğru bir adres olacaktır. İçerisinde bulunan bulmaca ağırlıklı oyun olan Gizemli Piramit Memphis ve Korku evi alanında faaliye geçen Ceset Mezarlık, Ceset Morg oyunları ile birlikte tercihinize göre korku yada bulmaca oyunlarında yer alabilirsiniz. Aşağıdan Gizemli Piramit Memphis’in tanıtım filmini izleyebilirsiniz.

Akıl Oyunları kulübü hakkında detaylı bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz, http://www.akiloyunlarikulubu.com/

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler