Küçük Gün Işığım filminin oyuncularını , konusunu , teknik bilgisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen : ,

Oyuncular : , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Little Miss Sunshine ( Küçük Gün Işığım) 2006 yılında çekilmiş, yönetmenliği Jonathan Dayton ve Valerie Faris'in yaptığı bir komedi-dram filmidir. İki ayrı dalda oskar alan film gerçekten başarılı bir senaryoya sahip bir film olmasıyla beraber oyunculukların da ciddi anlamda ön plana çıkışı da göz ardı edilemez. Little Miss Sunhine (Küçük Gün Işığım)'da konunun temeli itibariyle bir tipik bir Amerikan ailesi ele alınmıştır. Ailenin küçük kızı Olive'in (Abigail Breslin) ülkenin öbür ucundaki bir güzellik yarışmasına katılmak istemesiyle başlayan serüven, yolda geçirdikleri tatlı olaylarla renklenir. Film ilk bakışta çok iddialı gibi gözükmese de benzerlerine olan farklarından ötürü ciddi anlamda beğeni kazanmıştır. Fakat ne yazık ki bu güzel filmin çekimi parasızlıktan dolayı beş yılı bulmuştur.Yazar Yorumu

Little Miss Sunshine'a ilk kez üniversitenin sinema gecesinde denk gelmiştim. World War Z gibi aksiyon dolu bir filmin ardından gelen Little Miss Sunshine açıkcası World War Z'de yaşadığım gerginliği üzerimden bir çırpıda alıp götürmüştü. Çok güzel ve sempatik bir kız çocuğu olan Olive'in ailesi ile birlikte küçücük bir bir minibüsle ülkenin öbür ucundaki bir güzellik yarışmasına gidişini konu alan film beni gerçekten çok etkilemiş hatta filmi izlediğim günün ardından arkadaşlarımla tekrar izlemiştim. Ardından defalarca daha izlediğimi de biliyorum. Benim için bir nevi Kemal Sunal filmi gibi hiç sıkmadan izleyebileceğim bir filmdir Küçük Gün Işığım. Eminim ki sizler de izledikten sonra tıpkı benim gibi düşüneceksiniz ve resmen Olive ve ailesine aşık olacaksınız. Umarım en kısa zamanda seyreder ve bu keyif dolu filme sizler de şahit olursunuz. Şimdiden iyi seyirler :)

Filmden Kareler

Küçük Gün Işığım fragmanı Küçük Gün Işığım yorumları Küçük Gün Işığım eletşiri

Küçük Gün Işığım
Senaryo8
Oyunculuk7.8
Akıcılık8.2
Efekt7.8
810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

MSKU Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Öğrencisiyim. Yaklaşık altı yıldır tiyatro ile ilgileniyor ve tiyatro metinleri yazıyorum.

Yorumlar

  1. hasan

    güzel bir aile filmine benziyor, izlemek gerek açıklamaya bakarsan eğlenceli bir film…

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler