İyi Biri filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 19 Haziran 2015

Yönetmen : Ayhan Sonyürek

Oyuncular : Cengiz Bozkurt , Mustafa Alabora , Asuman Çakır

Tür : Komedi

Yapım Yılı – Yeri : 2014 – Türkiye

Tanıtım

Mızrap çok saf ve iyi niyetli bir insandır. Köpeği ile birlikte Samandağ ilçesinde yaşayan Mızrap iş bulma ümidi ile yola çıkmayı düşünür. Mersin’de yaşayan asker arkadaşını ziyaret etmeyi düşünen Mızrap belki iş ve ev bulurum diyerek yola koyulur. Bu sıcak ve tenha yollarda bir çok insanla tanışır. Tanıştığı insanlarla arasında geçen komik ve trajedik olaylarla kendi kişiliğini oluşturmaya , kendini tanımaya başlar.

Bir çok önemli senaryolarıyla tanınan Ayhan Sonyürek kendi yazıp yönettiği İyi Biri filminin başrol koltuğunda ise son zamanlarda yaptığı işlerle başarısına başarı katan Cengiz Bozkurt yer alıyor.

Yazar Yorumu

Son zamanlarda bir çok dizi ve filmde karşılaştığım Cengiz Bozkurt yeni bir filmle karşımızda. Senaryosu oldukça ilginç bir film olan İyi Biri ilk izlenimde dokunaklı , dramatik bir film görüntüsü vermekte fakat film içerisinde yer alan komedi sahneleri ile birlikte çok iyi bir harman , karışım olmuş.  Filmin çekildiği coğrafyalarında etkisini barındıran ve seyirciye yansıtan iyi bir kurguya sahip. Fragmanına baktığımda dramatik bir film sanmıştım fakat komedi de ilerleyen sahnelerde yer alıyor. Efektlerinde biraz olsa da sıkıntı var fakat orta düzeyde sıradan bir film denilebilir.

Altın Portakal Film Festivali’nde zor bela yer bulabilen film pek sesini duyuramadı . Fakat yine de izlemeye değer diye düşünüyorum. Sinemaya gidip izlemek isteyenler için alternatif olarak bir köşede bulanabilir. İyi seyirler.

Filmden Kareler

iyi biri filmi iyi biri filmi iyi biri filmi iyi biri filmi

İyi Biri
Senaryo5.4
Oyunculuk5.5
Akıcılık5.4
Efekt5.2
5.410 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
8.5

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. ahu

    filme gitme sebebim karakızdı, hakkını verdi. film maalesef iyi değildi ancak karakız tek kelimeyle harikaydı.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler