Fal filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 12 Haziran 2015

Yönetmen : Ünal Çeken

Oyuncular : Gamze Köse , Eren Özkan , Ali Elgün

Tür : Komedi

Yapım Yılı – Yeri : 2015 – Türkiye

Tanıtım

Dantel satarak geçimini sağlamaya çalışan Melek küçük bir kasabada yaşamaktadır. Arada sırada komşularının ısrarlarına dayanamayıp bir kaç fal bakan Melek ne dese gerçek olmaya başlamıştır. Zamanla bu yeteneği nam salmaya başlayan Melek kasabaya yerleşen Faik’ in sayesinde iyice ünlenmiştir.

Faik elinde olmayan sebeplerden dolayı kasabaya yerleşmiştir ve sanatçılara , siyasetçilere falcı ayarlayan bir aracı işinde çalışmaktadır. Melek ‘in Faik’i tanımasıyla işler iyice çığrından çıkmaya başlar.

Yazar Yorumu

Filmin adına baktığımda ilk baş gene saçma sapan bir türk korku filmi demeştim ama fragmanına bakınca komedi filmi olduğunu anladım.

Ülkemizde komedi dalı oldukça başarılı fakat farklı konular bulmakta güçlük çekiyoruz. Senaristlerimizin bu filmde kullandığı gibi değişik fikirleri işleyiş biçimleri de zamanla kaliteleştiği için sektörümüz kendi kendini besler hale gelmiş durumda.

Senaryosunu orta düzeylerde ama beğendiğim bir film olmuş. Oyunculuklar ve sahneler bana biraz amatörce de gelmiş olsa da filme sıkıcı bir hava katmamış. Orta çaplı ve keyif alacağınız güzel bir film. Hafta sonu kafa dağıtmak isteyen ve eğlenmek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim. İyi Seyirler.

Filmden Kareler

fal film yorumları fal film yorumları

Fal
Senaryo5.5
Oyunculuk5.1
Akıcılık5.6
Efekt5
5.310 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (3 Oylar)
9.8

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler