Jurassic World filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 12 Haziran 2015

Yönetmen : Colin Trevorrow

Oyuncular : Chris Pratt , Bryce Dallas Howard , Nick Robinson

Tür : Macera , Aksiyon , Bilimkurgu

Yapım Yılı – Yeri : 2015 – ABD

IMDB :  7,8

Tanıtım

22 yıl önce Pasifik’in kıyılarında kurulan Nublar adası Jurassic Park serüveninin başladığı yer olarak bilinir. Daha önceki hiç bir parklarla kıyaslanamayacak olan bu park dünyanın gelmiş geçmiş en vahşi yaratıklarına yani dinazorlara ev sahipliği yapmaktadır. Yıllar sonra parkın inşası biter ve açılışı yapılır. İlk başlarda her şey çok iyi gitmiştir  fakat zamanla ziyaretçi sayısı azalmaya başlamıştır. Bundan rahatsızlık duymaya başlayan yönetim çok riskli bir proje ile ilgiyi artırmayı düşünürler.

Parkta bulunan dinazorların genetikleri ile oynanıp kendileri bir dinazor yaratmayı düşünürler fakat düşündükleri gibi olmaz. Yarattıkları dinazor aşırı zeki bir yaratığa dönüşür ve ada sakinlerini hayatını riske atmaya başlar ve parktan kaçar.

Yazar Yorumu

90 lardan buyana bir çok filmi çıkan Jurassic Park insanlara dinazor dünyasını ve dinazor filmlerini tanıtan büyük bir serüven. Zamanla konusunun da klasikleşmesiyle bir çok insan gibi bende de filme karşı bir soğukluk oluştu. Sürekli aynı hikaye dönmeye başladı.

Bir dinazor kaçar halkı yemeye başlar tipi klasik konu hiç değişmemiştir. Fakat efektlerin kalitesi ve oyuncularının kalitesiyle her filmi sanki farklı bir yapıtmış gibi kendisini izletiyor.

3D hatta 9D kalitesinde çekilen filmlerindeki kalite ile izleyicilerini tekrar tekrar hayran bırakan Jurassic Park filminin devamı niteliğinde Jurassic World filmini izlemenizi tavsiye ediyorum iyi seyirler dilerim.

Filmden Kareler

jurassic world film yorumları jurassic world film yorumları jurassic world film yorumları jurassic world film yorumları

Jurassic World
Senaryo7.5
Oyunculuk8
Akıcılık8.1
Efekt7.9
7.910 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (2 Oylar)
6.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. Film Lobisi

    devamı niteliğinde ancak muhabbet aynı, gerçekten madem yeniden çekiliyor daha ilginç şeyler eklenmeli. bu arada sitenizin teması çok başarılı olmuş

    Cevapla
  2. disqusbll

    jurassic park filmleri kadar iyi değildi jurassic world. ama izlemeyi herkese tavsiye ederim. birkaç gereksiz sahnesi var tabi

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler