Yağmur Adam (Rain Man) filminin eleştirisini, oyuncu kadrosu, vizyon tarihi, fragmanı, yönetmeni ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Yağmur Adam (Rain Man) filminde Charlie kendinden başka kimseyi düşünmeyen, başka insanlara karşı oldukça saygısız bir araba satıcısıdır. Charlie bir süre sonra babasının ölüm haberini alır. Babasının cenazesine giden Charlie, babasının kendisine eski bir araba dışındaki kalan tüm mirasını bir vakfa bağışladığını öğrenir. Kalan mirastan payına alabilmek için bu vakfa ziyarete giden Charlie burada abisi Raymond ile tanışacaktır. Babasının parasını verdiği bu vakıf engelliler ile ilgilenen bir vakıftır. Raymond ile zaman geçirmeye başlayan Charlie aslında onun göründüğü gibi biri olmadığının farkına varacaktır.Yazar Yorumu

Yağmur Adam (Rain Man) filminin ismini muhtemelen defalarca duymuşsunuzdur. İzlemeyen kişilerin bu kült filmi kesinlikle izlemelerini tavsiye ediyorum. Filmin vizyon tarihi sizi yanıltmasın. 1988 yapımı olmasına rağmen kendini izlettirebilen oldukça hoş ve anlamlı bir filmdir. Barry Levinson'ın klasik filmlerinden bir tanesi olan Yağmur Adam'ın baş rollerinde Tom Cruise ve Dustin Hoffman gibi dünyaca ünlü isimler yer alıyor. Öncelikle belirtmeliyim ki Dustin Hoffman muhteşem ötesi bir oyunculuk sergilemiş. Kesinlikle es geçilmeyecek bir oyunculuk performansı olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla. Tom Cruise da tabi ki kötü bir oyunculuk sergilememiş. O da oldukça sağlam bir performans sergilemiş. Bu iki büyük aktörün gençlik hallerini merak edenler de filme bir göz atsın derim. Vermiş olduğu mesajları, senaryosu, oyunculuk performansları ile seyirciyi etkileyebilen bu filmi kaçırmayın.

Filmden Kareler

Rain_Man_wallpapers_6565 rain-man Rain-Man-248

No Merchandising. Editorial Use Only Mandatory Credit: Photo by SNAP / Rex Features (390912id) VARIOUS

Yağmur Adam (Rain Man)
Senaryo7.9
Oyunculuk8.3
Akıcılık7.8
Efekt7.5
7.910 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler