Son Mektup filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Yönetmen : Özhan Eren

Oyuncular :  Tansel Öngel , Nesrin Cavadzade , Hüseyin Avni Danyal

Senaryo : Özhan Eren

Yapım Yılı – Yeri :  2015/Türkiye


 

Tanıtım :

Son Mektup filmi Çanakkale Savaşı dönemininde savaşa gönüllü gitmiş Pilot Salih Ekremin yaşadıklarını anlatmaktadır. Salih Ekrem bir yandan görevini yerine getirmeye çalışırken bir yandada Nihal hemşire ile birlikte Fuat adında kimsesiz bir çocuğu korumaya çalışırlar. İngilizlerin hava saldırısında Salih Ekrem kurtardığı bu çocuk Nihal Hemşireye sığınarak Salih Ekrem ile Nihal hemşeriye yakınlaşmasına vesile olur. Bir süre sonra  bu beraberlik büyük bir aşka dönüşmüştür.


 

Yorum :

Şahsen ülkemizde bu tarz filmlerin çıkması çok hoşuma gidiyor. Kendi tarihimizi bu filmlerle yaşatıyoruz ve şehitlerimizin asla unutulmamasını sağlıyoruz. Film oldukça güzel ve dokunaklı. Bir çok çanakkale filmindeki sadece savaşı anlatmak dışında daha da içeri girerek bir şahsın yaşantısını anılarını anlatmak bence gayet anlamlı ve başarılı olmuş. O zorluklar içerisinde bile aşkın varlığını ve ne kadar değerli olduğunu anlatmış.İzlemenizi tavsiye ederim.  Şehitlerimizi Saygı İle Anıyoruz.


 

Yazının Amacı :

Bu yazımızda Son Mektup  filmi nasıl ? , Son Mektup  filmi  izlenir mi ? , Son Mektup filmi Konusu Nedir ? ,Son Mektup  filmi  Yorumları ,Son Mektup filmi  elestiri gibi konulara cevap bulabilirsiniz.

Son Mektup
Editör Oylaması
Senaryo8.5
Oyunculuk7.1
Akıcılık8.3
Efekt7.4
7.810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

 1. Meclis-i Âlâ

  Böyle filmler yakın tarihimizi çok net şekilde anlatıyor. Duygulanmamak hatta ağlamamak elde değil. Bizim için kendilerini feda eden şehitlerimizi asla unutmayacaktır bu millet.

  Cevapla
 2. adnan

  bu tarz film veya dizilerin daha cok artması taraftarıyım sacma sapan filmler yerine ki özellikle sanki bu ülkede sadece doğu kökenli insanlar varmış gibi hergün yeni bir doğu doğulu film veya dizi cıkmakta bunlar yerine tarihimizi anlatan dizi veya filmler cıkmalı

  Cevapla
 3. Bilginehri

  bu film başta çok tartişıldı ancak haksızlık edildiğini düşünüyorum sonucta bir yapıt

  Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler