Pasolin filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman:

Vizyon Tarihi : 20 Mart 2015

Yönetmen :  Abel Ferrara

Oyuncular :   Willem Dafoe , Ninetto Davoli , Riccardo Scamarcio

Yapım Yılı – Yeri :  2014 – Fransa , İtalya , Belçika


Tanıtım :

1975 yılında şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden yönetmen Pier Paolo Pasolini’nin son günlerini anlatmaktadır. Şair , yönetmen , yazar ve bir aydın olan Pasolini İtalya sanat ve siyaset camiasında tanınmış birisiydi.

Öldüğünde arkasında cinayet şüphesi ve söylentiler bırakmıştır. Buna rağmen herhangi bir katil bulunamamıştır. 2005 yılında yeni kanıtların bulunmasıyla dosya yeniden gündeme geldi.

Yönetmen Pasolinin son günlerini sanat ve siyaseti bir karma yaparak bizlere aktarmıştır.


Yorum :

Belgesel ve biyografik film severler için gayet güzel bir film. Şahsen yazarı pek tanımadığım için filme tam anlam katamadım fakat yazarın başına gelenleri okadar iyi aktarmışlar ki baya etkilendim.

Merak ettim internetten baktım . Güzel eserlere sahip bir yazar yönetmenmiş sinema açısından büyük bir kayıp sayılabilir. Fakat eserleri ve filmleri onu yaşatmaya devam edecek. Dram severler için orta düzeyde bir film fakat biraz sıkılabilirsiniz. Sonuçta hareket aksiyon ve komedi olmayan bir film. Şahsen ciddi konular beni biraz sıkıyor. İyi seyirler dilerim.


Yazının Amacı :

Bu yazımızda Pasolini filmi nasıl ? , Pasolini izlenir mi ? , Pasolini Filmi Konusu Nedir ? ,Pasolini Filmi Yorumları ,Pasolini filmi elestiri gibi konulara cevap bulabilirsiniz.

 

Pasolini
Senaryo5.9
Oynunculuk5.6
Akıcılık5
Ekeft5.1
5.410 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
9.9

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler