Gizli Kusur filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman

Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi : 8 Mayıs 2015

Yönetmen : Paul Thomas Anderson

Oyuncular : Joaquin Phoenix , Josh Brolin , Owen Wilson

Tür : Suç , Dram , Gizem

Yapım Yılı – Yeri : 2014 – ABD

IMDB :  6,9

Tanıtım

Los Angeles’ta yaşayan Doc Sportello özel dedektiflik yapmaktadır. Zor bir iş almıştır ve her zamanki işlerinden farklıdır. Eski sevgilisi kaybolmuştur ve kendisinden onu bulup olayı çözmesi istenmiştir. Dava ilerledikçe işler sarpa sarmaya başlar ve Sportello davayı çözmeyi bırakarak gizemin içinde kaybolmaya başlar.

Yazar Yorumu

2014 yılında yayınlanmış film daha bu sene sinemaya geliyor internete düşeli yıllar olmuş kim gidip izleyecek acaba.

Neyse son zamanlarda moda olan romandan uyarla filmlerden bir tanesi daha Thomas Pynchon’ın romanından sinemaya uyarlanmıştır. Öncelikle filmde Owen Wilson’un da bu filmde oynaması benim açımdan filme olumlu bakmamı sağlıyor. Çünkü Owen Wilson’un bir çok filmini izledim ve neredeyse hepsini beğendim.

Başrol oyuncusununda x-man’e benzerliği de gözden kaçmıyor. İlk baktığımda o mu acaba dedim ama değilmiş. Fakat biraz araştırdığımda Joaquin Phoenix herkesin bildiği meşhur Gladyatör filminde başrollük yapmış. Yani oyuncu kadrosu sağlam bu yönden bir artı kazandı bile.

Senaryosuna bakacak olursak geçmiş zamanda geçen yani 1980’ler de geçen bir film. Ama görüntüde ki modernlik bozulmadan canlı bir şekilde sunulmuş yani şöyle bir mantık vardı geçmiş geçen bir filmde görüntüde biraz eski görünmeli fakat bu filmde bu kullanılmamış efektler modern ve sağlam tutulmuş.

Senaryo dram , suç olarak geçiyor fakat komedi de var içinde. Eğlenceli bir senaryoya ve oyunculuğa sahip . Eski sevgilisinin kaybolmasını araştıran dedektif davada ilerledikçe olaylar karman çorman olmaya herşey karışmaya başlar ve git gide olaylar sapmaya başlar. Bu filmin bu kadar geç sinemaya gelmesi çok kötü bence. Ailenizle izlemenizi tavsiye etmiyorum tek başınıza veya arkadaşlarınızla keyifle eğlenerek izleyebileceğiniz güzel bir film herkese tavsiye ediyorum.

Filmden Kareler

gizli kusur filmi gizli kusur filmi gizli kusur filmi gizli kusur filmi

Gizli Kusur
Senaryo7.4
Oyunculuk7.9
Akıcılık7.5
Efekt7.4
7.610 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. Mustafa

    Güzel bir filme benziyor ama ben pek beğenmedim. Oyuncu kadrosu süper ama.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler