Bay Turner filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman:

Vizyon Tarihi: 30 Ocak 2015

Yönetmen :  Mike Leigh

Oyuncular :  Timothy Spall , Paul Jesson  , Dorothy Atkinson

Yapım Yılı – Yeri :  2015 – İngiltere

 


Tanıtım : 

Filmde Empresyonizm ve romantizm akımlarının önde gelen isimlerinden ve manzara,doğa olaylarını resmeden ünlü sanatçı J.M.W. Turner’ın yaşantısını , biyografisi ele alınmıştır. 19.Yüzyılın en sevilen ressamı olan sanatçının hayatı çok merak ediliyordu.

Ünlü sanatçının hayatının son 25 yılındaki seyahatlerini,aşk hayatını,çevresini ve sanatını anlatan film Turner’ın hayatını çok detaylı bir şekilde ele almıştır.Film ayrıca dönemin Londra sanat dünyasına da ışık tutmaktadır.

 


Yorum :

Film sıkıcı başlayarak giderek eğlenceli bir hal almaya başlıyor. Şahsen adamı ilk gördüğüm de huysuz,mutsuz,aksi biri gibi gelmişti ama film ilerledikçe kişiyi daha iyi tanıyorsunuz, Biyogrofi filmi olarak en hoşuma giden filmlerden biri oldu. Sanki sanatçıyı değilde filmdeki bir karakteri tanıtıyorlar. Normalde biyogrofi filmlerinde olmayan bir davranış ve dikkatimi çekti. IMDB’den de 7.0 alarak kalitesini ispatladı Film oldukça güzel izlemenizi tavsiye ederim.


Yazının Amacı :

Bu yazımızda Bay Turner filmi nasıl ? , Bay Turner izlenir mi ? , Bay Turner Filmi Konusu Nedir ? ,Bay Turner Filmi Yorumları ,Bay Turner filmi elestiri gibi konulara cevap bulabilirsiniz.

 

 

 

Bay Turner
Senaryo7.2
Oyunculuk7.7
Akıcılık7.3
Ekeft7.4
7.410 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler