Savaş Tanrısı (Lord Of War) filminin tanıtımını, eleştirisini, film özetini, fragmanını, oyuncu kadrosunu, vizyon tarihini ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Savaş Tanrısı (Lord Of War) filminde Yuri Orlov şans eseri silah kaçakçılığı işinde oldukça başarılı olduğunu fark eder. Kardeşinin de yardımı ile oldukça büyük bir silah vurgununu gerçekleştirirler. Bu sayede milyonlarca dolar kazanan Yuri'nin peşine bir süre sonra bir interpol ajanı takılır. Kendisinin bugünlere kadar yakalanmadan gelmesini sağlayan keskin zekası sayesinde bu interpol ajanından da bir şekilde kurtulur. Zamanla bu işte dünyanın sayılı isimlerinden bir tanesi haline gelir ve zirveye doğru ilerler. Bir süre sonra elindeki silahlar için daha fazla para talep edeceğinin de farkına varır. Sattığı silahların bazı savaşların başlamasına ve bitmesine sebep olur. Bu korkunç sorumluluğun farkında olsa da hayatın pek çok acımasız gerçeğinin de farkına varmıştır.Yazar Yorumu

Savaş Tanrısı (Lord of War) şu anda yaşadığımız dünyanın gerçeklerini cesur bir şekilde seyirciye aktaran muhteşem bir film. Nicolas Cage ve Jared Leto ortaya harika bir iş çıkarmışlar. Film ABD yapımı olmasına rağmen hiç korkmadan kendi ülkelerini eleştirmişler. Tabi sadece bu ülkeleri değil dünyanın en büyük ülkelerinden en küçük ülkesine kadar ayrım yapmadan eleştirmişler. Dünyada dönen silah kaçakçılığının gerçeklerini bu film ile yüzümüze vurmuşlar. Film muhteşem ötesi repliklere sahip. Dünyadaki ülkelerin silah kaçakçıları tarafından nasıl yönetildiğini gösteriyor bizlere. Filmin yönetmeni olan Andrew Niccol'un da filme olan etkisini tabi ki de unutmamak gerek. Böylesine zor bir konuyu oldukça güzel bir şekilde işleyerek bizlere aktarmış. Filmin Oscar'a aday gösterilmemesini kesinlikle anlayamıyorum. Nasıl olur da böyle bir film Oscar'a aday gösterilmez diye düşünmeden edemiyor insan. Dünyanın acımasız gerçeklerini görmek istiyorsanız kesinlikle izlemenizi öneririm.

Filmden Kareler

960 maxresdefault nicolas-cage-in-lord-of-war-nicolas-cage-25467656-1280-720 savas-tanrısı-replikleri

Savaş Tanrısı (Lord Of War)
Senaryo8.7
Oyunculuk8.4
Akıcılık8.2
Efekt8.5
8.510 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler