Chappie filminin teknik bilgisini , konusunu , oyuncularını , fragmanını ve yorumlarını bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Çok düşük bir bütçeyle hazırlanmış olan Yasak Bölge 9 filmiyle bilim kurgu alemine bambaşka bir hava katan Neill Blomkamp'ın yönetmenliğini yaptığı Chappie filmi yapay zekaya sahip bir robotun hikayesini anlatmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte robotların çağı başlamış oldu. Ülkenin savunması artık polis robotlara bırakılmıştı. Halkın bu baskıya daha fazla tahammül edememesi üzerine bir robot kaçırılır ve yeniden programlanır. Deon isimli bilim adamının kodladığı bu yeni programla ilk defa düşünebilen ve kendi kendine öğrenebilen bir robot yapılmış olur. Adını Chappie koydukları bu robot daha çocuktur ve herşeyi ilk defa öğreniyordur. Bu yüzden yanlış şeyler öğretilip , büyük bir tehlikeye dönüşmemesi için ellerinden geleni yaparlar fakat devlet çoktan Chappie'yi fark etmiştir. Büyük bir tehdit olarak görülür ve ele geçirmek için peşine düşerler..Yazar Yorumu

İlk baş Elysium filmiyle tanıdığım ünlü yönetmen Neill Blomkamp'ı birde Yasak Bölge 9 filminde görünce tamam dedim. Bu adamın yaptığı her film izlenir. Bilim kurgu alemine bambaşka bir hava katan ve yaptığı her film ile gişe rekorları kıran ünlü yönetmen bu filminde de çok büyük bir iş başarmış. Filmin senaryosu bir çok filmde denenmiş olan fakat bu zamana kadar doğru düzgün bir proje oluşturulamamış olan yapay zekalı robotları konu almakta.O vasat filmleri hatırlamak dahi istemiyorum. Allah'tan bu senaryoda güzel bir çok film çıktı son senelerde buda en güzeller arasında ilk 10da yerini kesinlikle alır.Film oyunculuk ve kurgu kalitesi olarak biraz düşük kalmış. Bu yüzden biraz puanı kırılabilir fakat bu eksi yönleri filmi izlemenize engel olmasın. Hayal gücünüzü biraz daha genişletmek için bile izlemenizi tavsiye ederim. Bilim kurgu ile komedi karışımı güzel bir film. Herkesi izlemesini tavsiye ederim.

Filmden Kareler

Chappie eleştiri Chappie oyuncuları Chappie yorumları Chappie filmi konusu

Chappie
Senaryo7.5
Oyunculuk7.3
Akıcılık7.7
Efekt7.2
7.410 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
9.4

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler