Babaların babası filmi , son dönemde revaçta olan yerli komedi filmleri içinde klasik konulardan uzak olması ile  öne çıktığını görebilirsiniz. Yerli komedi yapımlarda genellikle tatlı ve çekişmeli aşk ilişkileri konusunun içinde harmanlanmış drama sahneleri işlenirken babaların babası filmi mafyaların içinde geçen biraz daha absürt komedi unsurları içeren bir film olma özelliği taşımaktadır.  seyircisini şaşırtmayı seven babaların babası filmi bu özelliği ile yerli komedi filmleri içinde akılda kalacak bir yapım olacağının işaretini vermiştir.

Filmin başrollerinde Menderes Samancılar, Ali Sürmeli, Ayhan Taş, komedi yapımların tanınan yüzü Burak Satıbol ile İsmail Demirci paylaşmaktadır. Birbiriyle muhteşem bir uyum yakalamış oyuncu kadrosu sayesinde yerli film izle nenlerin çoğunlukla oluşan hikaye kopukluğuna hiç rastlanmayıp aksine merakla takip edeceğiniz akıcı senaryosu olan bir film olarak karşınıza çıkmaktadır.

Klasik romantik komedilerde karşımıza çıkan filmin erkek karakteri ile bu filmdeki erkek karakter(Berk) arasında çok büyük bir fark var. Kadın ve erkek karakterlerin film boyunca ortak bir noktada buluşmaya çalışırlar ancak bu filmde erkek karakter zaten sanatçıdır, hem de bir balettir. Kız arkadaşı ise balerindir ve beraber gayet mütevazi bir hayat yaşamaktadırlar. Çok büyük bir mafya babası olan, babaların babası, erkek karakterin öz babasıdır.

Babaların babası,  büyük bir sürpriz olarak oğlu Berk’i diğer mafya babalarının hesaplaşmasının içine atar. Böylece hiçbir şeyden haberi olmayan Berk’in naif duygularla sanatını icra ettiği günler geride kalmıştır. Baş balet olmak isteyen Berk kız arkadaşıyla beraber mafya işlerine karışmak istemez ve kendini kurtarmak için uğraşıp durur. Ancak mafya babalarından kurtulmak o kadar da kolay değildir.

Babaların babası , mafya karakterlerinin sert yapısını ustaca ortaya koyarken komedi unsurlarını da gergin sahnelere eklemiştir. Karakterler son derece gerçekçi olduğu için mafya konusunun etkili bir şekilde işlendiğine emin olabilirsiniz. Böyle beklenmedik bir yerli komedi filmini tek bir sahnesini bile kaçırmadan izlemek isteyeceksiniz. Dramatik filmlerden uzaklaşın ve yaz aylarında keyifli bir akşam geçirmek için babaların babası filmi izleyin.

 

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler