Korku Seansı 2 (The Conjuring 2) filminin oyuncularını , konusunu , fragmanını , vizyon tarihini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Korku Seansı 2 (The Conjuring 2) filminde Ed ve Lorraine çiftimiz yine doğaüstü, tuhaf ve karanlık olayları incelemeye devam ediyor. Çiftimiz serinin bu filminde Enfield bölgesinde yer alan bir eve araştırmaya gidiyor. Eşi ile ayrılmış olan Peggy ve 4 çocuğu ile oldukça büyük bir eve taşınırlar. Ailenin taşınması ile birlikte çocuklar geceleri annelerine hareket eden eşyalar gördüklerini söylerler. Peggy, çocuklarının bu söylediklerini pek fazla ciddiye almaz. Ancak çocuklarından Janet'a karanlık bir şey musallat olmuştur. Çocuğa bir karanlık gücün musallat olması ile evde işler iyice karışır. Ailemiz bu durumun ardından Ed ve Lorraine çiftimizden yardım isteyecektir. Filmin bu senaryosunun 1977 senesinde gerçekleşmiş olan gerçek bir olaydan esinlenildiği söyleniyor.Yazar Yorumu

Korku Seansı 2 (The Conjuring 2) filmini az önce bitirdim ve direk bu yazıya geçiş yaptım. Filmin en az ilk film kadar başarılı olduğunu düşünüyorum ancak eleştirmek istediğim birkaç şey var. Bunlara sonra geleceğim. Korku öğelere filmde fazlasıyla iyi bir şekilde kullanılmış. İster istemez izlerken gerildiğinizi hissediyorsunuz. Korku Seansı serisi bana göre şimdiden sinema tarihinin en iyi korku filmlerinden bir tanesi olduğunu kanıtlamış oldu. Çünkü diğer korku filmlerinin aksine senaryo ile işleyiş oldukça başarılı. Klasik bir korku senaryosunu bile seyirciye bu şekilde sunmak kolay bir şey değil. Anlaşılan yönetmenimiz bir film ile insanlara nasıl gerilim yaşatacağını çok iyi çözmüş. Filmde Janet rolünü oynayan Madison Wolfe iyi bir oyunculuk performansı sergilemiş. İleri de onu da pek çok yapım da göreceğimizi düşünüyorum. Geleceği olan bir oyuncu. Serinin ilk filmine göre olaylar biraz daha yavaş ilerleyebiliyor diyebilirim. Filmin süresini de biraz fazla uzun yapmışlar ancak yine de kendini izlettiriyor. Sürenin uzun olmasının sebebi galiba filmde hikayeyi biraz daha ayrıntılı bir şekilde anlatmış olmaları. Filmin en sevdiğim sahnelerinden bir tanesi de Patrick Wilson'ın gitarı eline alarak Elvis Presley şarkısını söylemesiydi. Eğer korku filmi izlemek istiyorsanız Korku Seansı'nın ikinci seansını kaçırmayın derim.

Filmden Kareler

Korku Seansı 2
Senaryo7.9
Oyunculuk7.8
Akıcılık8.2
Efekt7.9
810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler