Korku Seansı (The Conjuring) filminin oyuncularını, konusunu, fragmanını, teknik bilgisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

The Conjuring (Korku Seansı) filminde doğaüstü ve tuhaf olayları araştıran Lorraine ve Ed Warren çiftinin başlarından geçen olaylar anlatılıyor. Film başlarken gerçek bir hikayeden alınmıştır yazısı çıksa da bunun Hollywood pazarlama stili olduğunu bilerek konumuza yeniden dönüş yapalım. Bir aile şehirden uzakta oldukça eski bir eve taşınırlar. Oldukça kalabalık olan ailemiz bu eski yerleşirler. Ancak bir süre sonra evde oldukça garip olaylar olmaya başlar. Şeytani ve karanlık güçler tarafından ele geçirilen bu çiftlik evinde ailemiz yaşadıkları korkunç anların ardından bu tarz olaylar ile ilgilenen Warren çiftimize giderler. Olayı çözmek amacı ile bu çiftlik evine gelen Warren çifti burada hayatları boyunca gördükleri en kötü ve en karanlık güçler ile karşı karşıya kalacaklardır.Yazar Yorumu

The Conjuring (Korku Seansı) filmi kesinlikle türünün en iyi örneklerinden bir tanesi. Bu konuda özellikle filmin yönetmeni olan James Wan'ı tebrik etmek gerek. Sinemanın kült diyebileceğimiz korku filmlerinden birine imza atmayı başarmış. Filmde korku ve gerilim öğelerinin her biri ustaca bir şekilde kullanılmış. Zamanında oldukça fazla korku filmi izlemiş birisiydim ve artık bir süre sonra hiçbir korku filminde tat alamaz olmuştum. Ancak bu film ile birlikte bu algım değişti diyebilirim. Korku sektörüne yönetmenimiz yeni bir tarz getirmiş ki bence oldukça başarılı bir tercih olmuş. Konu klasik olmasına rağmen filmin işleyişi mükemmel. Eğer bu tarz filmleri seviyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gerek.

Filmden Kareler

Korku Seansı
Senaryo7.1
Oyunculuk7
Akıcılık 8.5
Efekt6
7.210 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

  1. sacit

    klasik ögeler üzerine kurulu ama film gerçek bir yönetmen başarısı içeriyor, james wan denilen adam bu işi biliyor kardeşim.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler