2012 yapımlı ve 4 dalda oscarlı filmin sahnelerini,fragmanını,hakkındaki açıklamasını ve kendi yorumumu sizler için paylaştım.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Pi ve ailesi Hindistan ' dan Kanada ' ya içinde vahşi hayvanların da bulunduğu bir gemiyle giderken fırtınaya yakalanırlar ve bu fırtına sonucunda gemi batar.Hayatta kalıp sandala binenler ise bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ve Pi adlı 16 yaşında Hint bir çocuktan oluşmaktadır. Pi diğer hayvanlarla birlikte hayatta kalma savaşı verir. Zekası ve zooloji bilgisi çok gelişmiş olan Pi besin zincirine kurban gitmez .Richard Parker adlı kaplanla filikanın içinde 227 gün hayatta kalma mücadelesi verir. Kaplanla aralarından ilişki başlar.İkisi dost olurlar ve Pi 300 kg lık kaplana yem olmadan kurtulur.'Pi 'nin Yaşamı ' adlı film Richard Parker ( kaplan) ve Pi adındaki genç çocuğun hayatta kalmasını ve yaşadığı olayları anlatan film 4 dalda oscar ödülü kazanmıştır. *En İyi Yönetmen Oscar'ı *En İyi Görüntü Yönetimi Oscar'ı *En İyi Görsel Efekt Oscar'ı *En İyi Film Müziği Oscar'ıYazar Yorumu

Eğer bir hayatta kalma filmi arıyorsanız bu filmi izlemenizi öneririm.Zaten filmin sayısız ödül almasından ve İmdb puanın 8,0 olmasından filmin güzel olduğu düşüncesi çıkıyor ve gerçekten öyle . İzleyenlerin ders çıkardığı merak uyandırıcı bu filmi izlemenizi öneririm.Ayrıca film ailece izlenebilecek türden.Aslında filmin senaryosundan çok ,görüntü kalitesinden bahsetmek istiyorum. Eğer filmin aldığı ödüllere bakarsanız bir çoğunun görüntü dalında olduğunu göreceksiniz.Filmin görüntü kalitesi eşsiz. Hatta o sahnelerin montaj olduğuna inanmayabilirsiniz.2012 'nin en iyi filmlerinden olan Pi 'nin Yaşamını izlemelisiniz !

Filmden Kareler

maxresdefault-1-4-1024x576

Pi’nin Yaşamı (Life of Pi)
Senaryo7.7
Oyunculuk7.2
Akıcılık7.9
Efekt7.7
7.610 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler