İçimdeki İnsan filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman :

Vizyon Tarihi: 27 Mart 2015

Yönetmen : Aydın Sayman

Oyuncular :   Vedat Erincin , Suavi Eren , Fusün Demirel

Yapım Yılı – Yeri :  2015 – Türkiye


 

Tanıtım :
İrfan Yalçın’ın “Fareyi Öldürmek” isimli romandan esinlenerek, Aydın Sayman tarafından senaryolaştırıldı.Gazeteci-yazar Nuri uzun zaman sonra doğup büyüdüğü taşra kentine gelir. Kentte yakın arkadaşı Sabri onu tereddütle karşılar.Aralarında hesaplaşmalar başlamıştır. Yazarın kente gelmesindeki asıl amaç babadan kalma arsayı satıp İstanbul’a geri dönmektir.Satış gerçekleşir ; fakat Sabri ise çalıştığı devlet dairesinde nedeni bilinmeyen bir psiko-travma geçirir. Bu tranva sonucu nedensizce şefinin kafasını parçalar. Nuri İstanbula gitmek üzereyken Sabrinin intihar aberini alır ve cinayet işleme sebebini öğrenmek için kentte kalır ve iyi insan kalmaya direnir.


 

Yorum :

İrfan Yalçın’ın fareyi öldürmek adlı romanından esinlenilmiş film dramın dibine vurmuş. filmin esas konusu: İyi olan ve bundan başka gayesi de olmayan bir insan nasıl “katil olacak kadar” mutsuzlaşabilir ? İyi kalmaya direnen bir insanın dramı. Burada kendi olmak isteyip başaramayan bir insanın yaşamını ele almış.Günlük yaşamdan uzak , kullanılmayan cümlelerle yazılarak ilginç bir hava yaratmış ; fakat filmi boğmuş. Müzikleri oldukça başarılı, oyunculuklarıda çok güzel ; fakat filmin seneryosu çok zayıf geldi bana. Yinede seyredip beğenenler çıkacaktır.


 

Yazının Amacı :

Bu yazımızda İçimdeki İnsan filmi nasıl ? ,İçimdeki İnsan izlenir mi ?, İçimdeki İnsan Filmi Konusu Nedir ? ,İçimdeki İnsan Filmi Yorumları,İçimdeki İnsan filmi elestiri gibi konulara cevap bulabilirsiniz.

İçimdeki İnsan
Senaryo5.2
Oyunculuk6.5
Akıcılık5.6
Efekt6
5.810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (2 Oylar)
10.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

  1. Leyla

    Şebnem bozok un olduğu tüm filmler bence 10 numara izlenmeye değer ve güzel bir yapıt gibi gözüküyor.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler