Denizdeki Ateş filminin oyuncularını , fragmanını , vizyon tarihini , özetini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Dünya üzerinden pek çok yerde savaşlar hiç bitmemektedir. Her geçen gün bir yenisinin açıldığı ve insanları yerinden yurdundan etmekten başka hiç birşeye yaramayan bu savaşlar yüzünden milyonlarca insan göçmen durumuna düştü. Kendi ülkelerinde hayatta kalamayacaklarını anlayanlar yeni ülkelerde yeni hayatlar kurmak için yollara düşüyor. Denizdeki Ateş filmi de tam olarak bu konuya değinmektedir. Lampedusa adası İtalyanın güneyinde yer almaktadır. Bu ada da çok küçük yerli bir halka yaşamasına rağmen her hafta yüzlerce göçmene ev sahipliği yapmaktadır. Filmin ana karakteri olan Samuel 12 yaşındadır ve bu adada hayatını sürdürmektedir. Avlanmayı ve sahilde gezinmeye seven Samuel bu göçmen krizini birebir yaşamış ve insanların çektiği acılara şahit olmuştur. Denizdeki Ateş filmi de Samuel'in gözünden dünyayı görmemizi sağlıyor.Yazar Yorumu

İlk olarak 13 Şubat 2016'da Berlin'de vizyona giren film burada Altın Ayı ödülü kazandı. Daha sonra 18 Şubat 2016'da İtalya'da vizyona girmesi ile birlikte beklentiler artmış oldu. Dünya üzerinde ki belki de en önemli sorunlardan biri olan savaşlar ve göçler artık sıradan bir hal almaya başladı. İnsanlar duyarlılığını yitirdi ve olup biteni izlemekle yetiniyor. Toplumumuzun ve dünyada ki insanların bazı olaylar veya projeler ile bilgilendirilmesi ve duyarlılık seviyelerinin artırılması gerekiyor. Bu çerçeve de Denizdeki Ateş filmi oldukça başarılı bir film. Küçük bir çocuğun gözünden olan biten herşeyi sinemaya aktaran film göç ve savaş sorunlarını tüm çıplaklığıyla anlatıyor. İzlerken tüylerinizin diken diken olduğu sahneler olacağından eminim. Bir belgesel olarak ortalama bir belgesel olsa da konu olarak çok çok yararlı bir belgesel ve Denizdeki Ateş filmi her filmseverin izleyip izlettirmesi gereken nadir filmlerden bir tanesi. Ülkemizde film 8 Temmuz 2016 tarihinde vizyona giriyor fakat internete çoktan düşmüş durumda. İzlemek isteyenlere tavsiye ederim. İyi seyirler !

Filmden Kareler

denizdeki ateş film yorumları denizdeki ateş film konusu denizdeki ateş film özeti

Denizdeki Ateş
Senaryo7.1
Oyunculuk6.9
Akıcılık7.4
Efekt6.5
710 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler