Dağ filmi oyuncularını , konusunu , teknik bilgisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Senaristliğini ve yönetmenliğini Alper Çağlar'ın yaptığı "Dağ" sizleri doğudaki askerlerimizin psikolojilerinin derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Baş rollerde Ezel dizisinden aşina olduğumuz "Ramiz Dayı" karakterinin gençliğini canlandıran Ufuk Bayraktar ve Çağlar Ertuğrul bulunuyor. Film, birbirinden çok farklı iki askerin dağda sıkışmalarını ve kurtarılmak için bekledikleri sürede birbirleriyle olan dostluklarını konu alıyor. Filmi izlerken aynı zaman da başrol karakterlerinin askere gelmeden önceki durumları da gözler önüne seriliyor. Filmde Çağlar Ertuğrul (Oğuz) maddi durumu iyi olan ve Tarih bölümünden mezun bir genci canlandırıyor. Hayatı boyunca refah içerisinde yaşan Oğuz hayatın acı taraflarıyla yüzleşmek için kısa dönem bir şekilde askerliğini Doğu'da yapmak istiyor. Bir diğer başrol karakteri olan Ufuk Bayraktar(Bekir) serseri ruhlu bir kişiliğe sahip ve askerliği, çıkardığı sıkıntılardan ötürü sürekli olarak uzuyor. Oğuz'la başlarda çokça sıkıntı yaşayan Bekir, birlikte gittikleri bir görev sonrasında yaşadıkları acı olaylarla beraber onunla olan dostluğunu ister istemez pekiştirmeye başlıyor.Yazar Yorumu

"Dağ" filmini izleyenler kesinlikle "Nefes" filmindeki tadı arayacaklardır. Bazı noktalarda bu tadı yakaladıkları doğru. Fakat çatışma sahnelerinde çok başarılı oldukları söylenemez. Filmin giriş sahnesindeki o dağın görkemi gerçekten etkileyici ve bütün film böyle etkileyici sahnelerle geçecek sanıyorsunuz. Ne yazık ki o kadar etkileyici geçmiyor. Film sürekli olarak geriye dönüşlerden oluşuyor açıkçası bu hoşuma gitti. Bir yandan Oğuz ve Bekir'in başına ne geleceğini merak ederken bir anda da bulundukları yere nasıl oldu da düştüklerini görüyoruz. Oyuncu kadrosu olarak dar bir film olan Dağ, ne yazık ki benim için çok fazla başarılı bir değil.

Filmden Kareler

dağ film yorumları

dağ film fragmanı dağ film oyuncuları

Dağ (2012)
Senaryo8
Oyunculuk7.7
Akıcılık8.1
Efekt7.3
7.810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

MSKU Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Öğrencisiyim. Yaklaşık altı yıldır tiyatro ile ilgileniyor ve tiyatro metinleri yazıyorum.

Yorumlar

  1. Vedat

    Filmin ikincisinin de vizyona bomba gibi bir giriş yapmasıyla 1. filme de olan merak tekrar canlandı. Kesinlikle hiç bir şekilde kötü yoruma geçit vermeyen film kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında yer alıyor.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler