İlk filmi 2009 yılında yayınlanan ve muazzam bir gişe yakalayan Avatar’ın yapımcılarından yıllar sonra seri haline dönüştürüleceği haberi geldi.

Avatar’ın çekimi için açıklanan ilk resmi bütçesi 237 milyon $’dı fakat bu bütçenin 300 milyon $’a kadar genişlediği biliniyordu.Bu maliyete ilave olarak pazarlama maliyeti olarak da 150 milyon $ harcayan ekip için 2. filmi yapmak oldukça göz korkutucu bir hal aldı.

Cameron “Film ilk çıktığında büyük bir gişe yakaladı fakat böyle bir filmin devamını çekmek çok masraflı olduğu bu kadar zaman aldı.” tarzında bir açıklama yapmasının üzerine netleşen devam filmi iddaları doğru çıkmış oldu.

avatar_wallpaper_22

 

Televizyona uyarlaması konusunda sorulan sorular üzerine Cameron ” Avatar içindeki aksiyon içermeyen bir dakikalık bir sahne bile milyon dolarlara mal oluyor. Fakat Clone Wars dizisinde ki teknik kullanılarak yapılabilir.” açıklamasında bulundu.

Avatar’ın 2 filmi 2018 yılında tamamlanması beklenirken serinin diğer filmleri için tahmini tarihler yayınlanmıştır. Avatar 3 için 2020 , Avatar 4 için 2022 , Avatar 5 için 2023 tarihlerini açıklayan pek çok medyaya rağmen bunlar tabi ki tahminlerden oluşmaktadır.

Normalde bu kadar uzatılması düşünülmeyen film için yapılan hazırlıklar sırasında oluşturulan senaryonun gitgide uzaması sonrası serinin uzatılması kararı alındığını açıkladı. Beklediklerinden daha uzun yazan senaristler ve yönetmen hikayenin bu kadar uzun süreceğini tahmin etmemiştik açıklamasında bulundu.

 

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler