09.09.2016 tarihinde vizyona girmiş olan tüm filmlere bu yazımızda göz atabilirsiniz. Bu hafta vizyona girmiş olan filmlerle ilgili ayrıntılara bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

  • Ben-Hur

benhur2016movie-wide

İşte karşınızda bu haftanın en çok dikkat çeken ve en çok gururlandıracağını düşündüğüm filmi. Sinema tarihinin efsane filmlerinden bir tanesi olmayı başarmış olan Ben-Hur filmi onlarca yıl sonra yeniden beyaz perdede. Üstelik muhteşem dünya yıldızlarının yer aldığı bu kadroda ünlü oyuncumuz Haluk Bilginer’de yer alıyor. Jack Houston, Morgan Freeman, Toby Kebbell gibi ünlü yıldızların arasında Haluk Bilginer’i gördüğümüze çok sevindik. Filmde tarihi bir olaya tanıklık edeceğiz. Ben-Hur’un diğer sinema filminde yanlış hatırlamıyorsam yapım ekibinden kimsenin fark etmediği bir araba geçmiş. Tarihi bir filmde bir arabanın kameraya takılması ve hiç kimsenin bunu fark edememesi de oldukça garip tabi.

  • Sully

sully-2016

En sevdiğim favori aktörlerden bir tanesi olan Tom Hanks’in baş rolde Clint Eastwood’un da yönetmen koltuğunda yer aldığı bu biyografi türündeki Sully bu haftanın en çok beklenen filmlerinden bir tanesiydi. Filmde Sully oldukça tecrübeli bir pilottur. 2009 senesinde yeni bir uçuş için kalkış yapan uçak normal bir şekilde kalkışını gerçekleştirmiştir. Ancak uçuş sırasında uçağın kazların olduğu bir rotadan geçmesi ile uçağın motorları arızalanır. Uçağın en yakın hava limanına inmek gibi bir şansı yoktur. Bu yüzden pilot Sully 155 yolcu ve mürettebatın bulunduğu uçağı Houston Nehri’ne indirmek zorundadır.

  • Toz Ol (Skiptrace)

466_1463992875

Bu haftanın komedi-aksiyon türündeki filmlerinden bir tanesi olan Toz Ol (Skiptrace)  filminin oyuncu kadrosunda yine bu türünde efsane ismi olan Jackie Chan yer alıyor. Usta aktöre filmde Johnny Knoxville, Eric Tsang, Bingbing Fan ve Eve Torres gibi isimler eşlik ediyor. Aksiyon ve eğlenceyi bir arada sevenler için birebir diyebilirim. Aynı zamanda Jackie Chan hayranları da filmi kaçırmasın derim.

  • Küçük Adamlar (Little Men)

maxresdefault

 

ABD ve Yunanistan ortak yapımı olan Küçük Adamlar (Little Men) filminde iki aile arasında yaşanan gerginlik ve bu gerginlik sırasında iki arkadaşın dostluklarının geçtiği zorlu olaylar. Birbirleriyle oldukça iyi arkadaş olan Jake ile Tony dostluklarına tanıklık edin.

  • Lanetli Mesaj (Friend Request)

friendrequest

Gerilim türündeki Lanetli Mesaj (Friend Request) filmi Almanya yapımı. Filmin oyuncu kadrosunda dikkatimi çeken isimlerden biri de Fear The Walking Dead dizisinde rol almakta olan Alycia Debnam Carey. Gerilim türündeki filmleri seviyorsanız bir göz atın derim.

  • El Değmemiş Aşk

620_340_yeni-proje-icin-pasta-kestiler-640x349-3719806763285_57a4352fd2b82-620x330

 

Bu haftanın yerli komedi filmlerinden biri olan El Değmemiş Aşk romantik-komedi türünde. Filmin oyuncu kadrosunda Emre Karayel, Begüm Kütük, Ceren Moray ve Ümit Erdim gibi ünlü isimler yer almakta. Umut Kırca’nın yönetmen koltuğunda yer aldığı filmde sevmediği bir kadınla zorla evlendirildiği için ondan ayrılmak isteyen bir adam ile kendisini sevmeyen kocasına kendisini sevdirmeye çalışan bir kadının hikayesine tanıklık edeceğiz.

  • Azem 4: Alacakaranlık

azem_4_alacakaranlik_9_eylul_2016da_vizyonda_1472799311_8146

Her hafta olduğu gibi yerli sinemamızda yine bir korku filmi ile karşı karşıyayız. Serinin ilk filmi 2014 yılında çıkmış ve sırasıyla 2014-2015 ve 2016 yıllarında ilk üç serisi çekildi ve yine aynı şekilde 2016 yılında 4. filmi çıkıyor. Serinin hiçbir filmini izlemedim ama açıkçası aynı sene içinde ikinci bir filmi daha çekmek ve o filmden bir şeyler beklemek oldukça zor. Çünkü bildiğiniz üzere bir filmin çekimleri o kadar kolay süren bir süreç değil. Yine de kötülemek istemiyorum ancak bu sebeplerden dolayı yerli sinemamızın olduğu durum malumdur. Yine de yorumu sizlere bırakıyorum.

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler