Merhaba ! Bugün yeni bir listeyle karşınızdayız . En İyi Tom Hanks Filmleri Top 5 listesini yaptıktan sonra , daha çok liste yazmamın gerektiğini fark ettim ve bugün yine sevdiğim oyunculardan biri olan Matt Damon ‘ un en iyi filmlerini sizler için hazırladım . Hadi başlayalım !

5. Yenilmez ( İnvictus ) 

Şu anda vizyondaki Jason Bourne filminde başrol oyuncusu olan Matt Doman ‘ un en iyi filmleri listesi yapmak kolay olmadı . Ama Yenilmez filmini bu listeye almassam hata yapacağımı düşündüm . 2009 ABD yapımlı bu filmin başrollerinde Matt Damon ve Morgan Freeman bulunuyor .Biyografi türündeki filmin yönetmenlik koltuğunda ise  bütün dünyaca tanınmış Clint Eastwood bulunuyor . Güzel bir zafer hikayesinin anlatıldığı filmde Matt Damon , ragbi takımının kaptanı olan François Pienaar karakterini canlandıyor .

İmdb Puanı : 7.4

UMD-07187r MORGAN FREEMAN as Nelson Mandela and MATT DAMON (center) as Francois Pienaar in Warner Bros. PicturesÕ and Spyglass EntertainmentÕs drama ÒInvictus,Ó a Warner Bros. Pictures release.

4. The Bourne Identity  (Geçmişi Olmayan Adam )

Müthiş heyecan ve kalite kokan bir film … Matt Damon ‘ un şahane performansının da göz ardı edilemeyeceği film , The Bornue üçlemesinin ilk filmidir . Bu filmde anlatılan konu , Jason Bourne ( Matt Damon ) ‘ un hafızası silinip denize atılmıştır . Ancak Bourne balıkçılar tarafından hafızasını kaybetmiş bir şekilde bulunmuştur . Filmde , Bourne ‘ nin ölmemek için yaptıklarını büyük bir macera içinde izliyoruz . 2002 Abd yapımlı bu aksiyon macera filmininin yönetmenlik koltuğunda Doug Liman bulunuyor .

Not : Eğer vizyondaki Jason Bornue filmine gitmek istiyorsanız bu filmi izlemelisiniz .

İmdb Puanı : 7.9

Bourne-Identity

3.Köstebek ( The Departed )

Di Caprio ve Matt Doman … Fazla söz gerektirmeyen 2006 – Abd – Hong Kong yapımlı . Martin Scorsese yönetmenliğinde mafya ve çetelerin polislerle olan savaşını konu alan film imdb ‘ den 8.5 puan almıştır . Konusunu kısaca özetlemek olursak ; Mafya polis teşkilatından istihbarat almak için casuslar eğitmiş ve polislerin arasına sızmıştır. Polis teşkilatı da aynı taktiği uygulayarak mafyanın içerisine bir çok casus sızdırır.İlerleyen zamanlarda olaylar patlak verir ve bütün casusların kimlikleri ortaya çıkmak zorunda kalır.İzlemenizi önerdiğim filmde Matt Damon Colin Sullivan karakterini canlandırıyor .

İmdb Puanı : 8.5

köstebek

2.Good Will Hunting ( Can Dostum ) 

Zirveye yavaş yavaş yaklaşıyoruz . Filmlerin yerini yanlış seçmiş olabilirim kusura bakmayın . Köstebek filmini 3 . sırayı hak etmeyen bir film ama diğer filmlerin o filmden bir gram daha kaliteli olduğunu düşünüyorum . 2 . sıradaki filmimiz , yine bir başarı hikayesinin konu alındığı bir film olan Can Dostum . Matt Damon ‘ un patlama yaptığı bu 1997 yapımlı filmde , Matt Damon çok gelişmiş bir matematiğe sahip Will karakterini canlandırıyor . Yönemtnelik koltuğunda Gus Van Sant ‘ ın oturduğu filmde Will matematik profosörü tarafından keşfedilir ve beraber çalışmalara başlarlar . Ancak Will ‘ in bazı problemler vardır ve  terapiste gitmek zorundadır . Bu ikili arasında dostluğu anlatan  filmi kaçırmamanızı tavsiye ediyorum iyi seyirler .

good will hunting

İmdb Puanı  : 8.3

1.Er Ryan ‘ ı Kurtarmak  ( Saving Private Ryan)

Geldik zirveye ! Zirvede bana göre tarihin en iyi savaş filmlerinden biri olan Er Ryan ‘ ı Kurtarmak bulunuyor . Matt Damon ‘ un Ryan karakterini canlandırdığı filmin başrolünde Tom Hanks bulunuyor . O savaş duygusunu çok iyi veren filmde , 2.Dünya savaşında 3 oğlunu kaybeden anne geriye kalan son oğlunun bulunmasını başkana talep eder . Başkan kabul eder ve 8 kişilik bir asker topluluğu Er Ryan ‘ ı kurtarmak için yola düşer. Aksiyon ve maceranın drukta olduğu filmi kaçırmamanız gerektiğini düşünüyor iyi seyirler diliyorum .

matt

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler