Bu yazımızda En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri TOP 5 listemizi sizlerle paylaştık.

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır aklımda olan ve bir türlü fırsat bulup yazamadığım blog yazılarından bir tanesi olan En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri TOP 5 yazım ile karşınızdayım. İnşallah bu tarz yazılarımızın devamı gelecek. Elimizden geldiği kadarıyla sizlere güzel bir liste çıkardık. Lafı uzatmadan hadi başlayalım !

leonardo dicaprio en iyi filmleri

5. Para Avcısı

7 Şubat 2014 tarihinde vizyona giren Para Avcısı filmi biyografik , dram ve polisiye alanında ses getiren filmlerden bir tanesi oldu. Leonardo DiCaprio’u bu filmde 24 yaşında olan Jordan Belfort’u canlandırmaktadır.

para avcısı leonardo dicaprio

Belfort hırslı bir adamdır ve para kazanma arzusu ile Wall Street borsasında komisyonculuk yapar daha sonra bu hırsı sayesinde Stratton Oakmont ismindeki yatırım şirketine CEO’luk yapar.  Kısa sürede çok paralar kazanır fakat lükse , uyuşturucuya ve kızlara olan düşkünlüğü yüzünden paralar geldiği hızda gitmeye başlar ve bir anda dibi boylar. IMDB’den 8.2 gibi yüksek bir değer alan film Leonardo DiCaprio‘nun filmleri arasında TOP 5 listemizin 5. sırasına oturuyor.

4. Zindan Adası

Martin Scorsese’nin yapımcılığını yaptığı film 12 Mart 2010 tarihinde vizyona girdi. Çıktığı zamanlarda içindeki karmaşa ve gerilim sayesinde insanların büyük ilgisini çekti. Büyük bulmacalar ve gizemlerle dolu olan film sürekli değişen bir hikayeye sahip. Halk arasında sonu tahmin edilmeyen filmlerden diyebiliriz.

Zindan-Adası-leonardo dicaprio

Leonardo DiCaprio bu filmde Teddy Daniels’a hayat vermektedir. Teddy bir polistir ve polis arkadaşı Chuck Aule ile bir akıl hastasının kaybolmasını araştırmaktadırlar. Shutter Adası’nda bulunan Ashecliffe Hastanesi’nde gerçekleşen bu olay üzerine adaya giden iki polis işlerin içinde çıkamaz ve bilmedikleri bir yolda sürüklenmeye başlarlar. Karmaşa ve bilinmezliklerle dolu bu baş yapıt IMDB puanı olarak 8.1 almıştır. Konusunu ve oyunculuğunu çok beğendiğimiz bu film Leonardo DiCaprio filmleri arasında TOP 5 listemizin 4. sırasında yerini alıyor.

3. Köstebek

Mafya ve çetelerin polislerle olan savaşını konu alan film Martin Scorsese yönetmenliğinde 24 Kasım 2006 tarihinde vizyona girdi. Mafya polis teşkilatından istihbarat almak için casuslar eğitmiş ve polislerin arasına sızmıştır. Polis teşkilatı da aynı taktiği uygulayarak mafyanın içerisine bir çok casus sızdırır.

kostebek-leonardo dicaprio

İlerleyen zamanlarda olaylar patlak verir ve bütün casusların kimlikleri ortaya çıkmak zorunda kalır. Leonardo DiCaprio’nun Billy Costigan karakterine hayat verdiği film toplamda 4 dalda Oscar ödülü almıştır. IMDB puanının 8.5 olduğu film Leonardo DiCaprio filmleri arasında TOP 5 listemizin 3.sırasında yer alıyor.

2. Diriliş (The Revenant)

Michael Punke’nin yazdığı ünlü The Revenant: A Novel of Revenge adlı kitabından esinlenilerek sinemaya uyarlanan Diriliş Filmi Alejandro Gonzalez Inarritu yönetmenliğinde 22 Ocak 2016 tarihinde vizyona girdi. Leonarda DiCaprio’ya En İyi Erkek Oyuncu Oscar ödülü kazandıran bu film Leonardo DiCaprio’nun uzun uğraşlarının ve emeklerinin sonucunda harika bir hale dönüşmüştür.

the-revenant-leonardo dicaprio

Bu filmde Hugh Glass adında bir avcıyı canlandıran ünlü oyuncu bir intikam hikayesini barındırmaktadır.Deri topladıkları bir sıra kızıl derililerin saldırısını uğrarlar ve bir çok kayıp verirler. Bunun üzerine ormana çekilirler. Ormanda keşif yaptığı bir sırada bir boz ayının saldırısına uğrayıp ağır yaralanan Hugh güçlükle hayatta kalmıştır. Arkadaşlarının kurtardıkları adam bir süre sonra onlara yük olmuş ve geride bırakılmıştır. Bu sırada gözleri önünde oğlu öldürülmüştür. Bunun üzerine her türlü koşula göğüs gerip hayatta kalmış ve intikam için yollara düşmüştür. Leonarda DiCaprio’nun bu muhteşem filmi TOP 5 listemizde 2. sırasıda yerini alıyor.

1. Başlangıç (Inception)

Sonunda geldik bir numaramıza. 30 Temmuz 2010 tarihinde Christopher Nolan yönetmenliğinde vizyona giren Başlangıç filmi TOP 5 listemizin tahtında yerini alıyor. Gerçeklik ile bilinç altını karman çorman eden film insanlarda olağanüstü bir etki bırakıyor. Çok büyük ilgi gören ve bilim kurgu , fantastik alanlarında seyirciyi doyumun zirvesine ulaştıran nadir filmlerden bir tanesi. Leonardo DiCaprio’nun olağanüstü oyunculuğu ile ayrı bir başyapıt haline dönüşen film uzun süre izlenecek ve damaklarda doyumsuz bir tad bırakacak.

başlangıç leonardo dicaprio

Bu filmde ünlü oyuncu Dom Cobb adında bir hırsızı canlandırmaktadır. Sıradan bir hırsız olmayan Dom insanların en mahrem bilgilerini çalmakta uzmanlaşmış , bilinç altına rahatlıkla sızıp gizli bütün sırları çalabilen oldukça tehlikeli bir hırsızdır. Bu ender yeteneği sayesinde her yerde arananlar listesinde birinci sırada bulunan Dom bu yeteneği yüzünden kaçak duruma düşmüştür. Bu hayattan uzaklaşabilecek ve normal bir vatandaş gibi hayatına devam edebileceği bir fırsatla karşı karşıya kalır.  Fakat bu sefer bir sırrı bir bilgiyi çalması değilde bilinç altına bir düşünceyi yerleştirilmesi istenir. Muhteşem senaryosu ve muhteşem oyunculuğuyla En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri TOP 5 listemizin birinci sırasında yerini hak ediyor.

 

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu tarz yazıların artması ve bizi teşvik etmek için lütfen yazılarımıza oy verin , beğenin ve paylaşın. İyi Günler Diliyorum.

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. Ercan

    Gerçekten her biri ayrı güzel ve kaliteli yapımlar. Favorim Köstebek filmi.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler