Bu yazımızda 2012 yılında vizyona girmiş olan en iyi filmleri sizler için derledik. Her türden filmi listeye eklemeye çalıştık. Siz de bu listeye eklenmesi gereken filmler olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak istekte bulunabilirsiniz.

 • Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises)

the_dark_knight_rises_movie-HDSerinin üçüncü filminde Batman oldukça zorlu bir düşman ile karşı karşıya. Terörist bir lider olan Bane serinin bu filminde Batman’i fena bir şekilde zorluyor. Serinin bu filmi yine ilk iki filmdeki gibi oldukça kaliteli. Oyuncu kadrosunda Christian Bale, Morgan Freeman, Gary Oldman gibi isimlerin yanında bu filmde Tom Hardy ve Anne Hathaway gibi isimleri de görüyoruz. Christopher Nolan’ı efsane üçlemesini izlemediyseniz kesinlikle kaçırmayın.

Imdb Puanı: 8.5

 • Zincirsiz (Django Unchained)

pic_1561903Zincirsiz hiç kuşkusuz 2012 yılının en iyi western filmi. Aynı zamanda o yılın en iyi aksiyon filmlerinden bir tanesi. Yönetmen koltuğunda Quentin Tarantino varsa o filmi kesinlikle içiniz rahat bir şekilde izleyebilirsiniz. Kendisi öyle her sene bir film çeken yönetmenlerden değildir. Zamanı geldiğinde her şeyi ayarlayıp işini sağlam yapan sinemanın usta yönetmenlerinden bir tanesi kendisi. Filmin oyuncu kadrosu ise tam bir yıldızlar geçiti. Samuel L. Jackson, Leonardo Di Caprio, Jamie Foxx ve Christoph Waltz gibi ünlü isimler filmin oyuncu kadrosunda.

Imdb Puanı: 8.5

 • Yenilmezler (The Avengers)

avengers

Son döneme damgasına vuran Marvel kahramanları bu film ile bir araya geliyor. Tabi ki de böyle bir kadrodan kötü bir film çıkmasını beklemiyorduk. Ortaya güzel bir iş çıkmış. Iron Man, Kaptan Amerika, Kara Dul, Hulk, Thor ve Hawkeye gibi karakterlerin hepsi bu filmde bir arada omuz omuza mücadele ediyor. Mükemmel görsel efektlere sahip bu filme bir göz atmalısınız.

 • Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (The Hobbit: An Unexpected Journey)

the-hobbit-an-unexpected-journey-the-hobbit-33014757-3200-2000Yüzüklerin Efendisi serisinin bitmesinin ardından yıllar sonra Orta Dünya’ya yeniden beklenmedik bir yolculuk ile ziyaret ediyoruz. Bu film 3 filmden oluşan Hobbit serisinin ilk filmi. Yine filmin yönetmen koltuğunda Yüzüklerin Efendisi serisinde de olduğu yine Peter Jackson oturacak. Filmi izlemek ve Orta Dünya’yı yeniden görebilmek güzeldi bence. Çok sevdiğim bir seri olduğu için hoşuma gitti. Bence izlemelisiniz.

Imdb Puanı: 7.9

 • Pi’nin Yaşamı (Life of Pi)

maxresdefault (1)İşte karşımızda 4 dalda Oscar kazanmayı başaran bir film. İzlerken ders çıkarabileceğiniz seyirciye bol bol öğütler veren bir yapım. Filmde genç bir çocuğun ilginç hikayesine tanıklık ediyoruz. Besin zincirinde sıra artık size geldiyse kurtulmak için neler yapardınız? Oldukça sıra dışı gibi görünen ancak hayatımızın da içinde olan bir hikaye anlatılıyor bu filmde. Pi’nin Yaşamı, 2012 yılının en iyi filmlerinden bir tanesi. Harika bir görsel şölene de kendinizi hazırlayın.

Imdb Puanı: 8.0

 • Saksı Olmanın Faydaları (The Perks of Being a Wallflower)

84499-2026d-57827206--uf871dBana göre 2012 yılının en iyi gençlik filmidir. Oyunculukları, senaryosu, yönetmeni ile birlikte gerçekten başarılı bulduğum bir yapım oldu. İzlemeden önce sıradan bir gençlik filmi olduğunu düşündüm. Biraz ön yargılı davrandım. Ancak izledikten sonra iyi ki izlemişim dedim. Bence anlamlı bir film. Fakat eleştirmek istediğim bir kısım var. Nasıl olur da filmde çalan David Bowie – Heroes şarkısının kime ait olduğunu bilmezsiniz. Neyse buna bir şey demiyorum. Genel olarak çok sevdiğim bir film. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Imdb Puanı: 8.0

 • Tetikçiler (Looper)

looper-movie-poster-wallpaper-22012 yılının en iyi bilim kurgu filmlerinden bir tanesi olduğunu düşündüğüm bu filmde zaman yolculuğu yapan tetikçilerin hikayesi anlatılıyor. Senaryo çok orijinal. Zaman yolculuğunun işlenmesi ortaya çok ilginç sonuçlar çıkarmış. Filmin baş rolünde Bruce Wills ve Joseph Gordon Lewitt gibi ünlü isimler yer alıyor. Predestination tarzı bir film ancak onun kadar karışık bir film değil ve pek çok noktada ayrılıyorlar. Fakat zaman ajanı kısmını ben çok benzettim. Neyse zaman yolculuğu filmlerini seviyorsanız kaçırmayın.

Imdb Puanı: 7.4

 • İnanılmaz Örümcek Adam (The Amazing Spider-Man)

280472Tobey Maguire’li Örümcek Adam serisinin sona ermesinin ardından gözler yeni Örümcek Adam filmine çevrilmişti. Film bazı konularda eleştiri alsa yine de çok beğenildi. Tabi bizim sevdiğimiz Örümcek Adam serisi kadar olmasa da bunun da izlenmeye değer olduğunu düşünüyorum. Çünkü çizgi romandaki Örümcek Adam’ın özellikleri filme çok daha iyi aktarılmış. Andrew Garfield sağlam bir oyunculuk sergilemiş. İzleyin derim.

Imdb Puanı: 7.0

 • Ayı Teddy (Ted)

hd-ted-movieİşte karşınızda 2012 yılının en iyi komedi filmlerinden bir tanesi. Bu filmde hayatınızda görebileceğiniz en ilginç, en küfürbaz ve en çapkın ayıya tanıklık edeceksiniz. Filmin baş rolünde Mark Wahlberg ve Mila Kunis yer alıyor. Bazı sahneleri gerçekten çok komikti. Başarılı bir komedi filmi olduğunu düşünüyorum. Bence kaçırmayın.

Imdb Puanı: 7.0

 • Skyfall

James-Bond-SkyfallDaniel Craig’in baş rolde yer aldığı bu James Bond filminde ajanımızın yaşadığı maceralara tanıklık ediyoruz. Klasik James Bond hikayesinde bu sefer ajanımız İstanbul’da da bir maceraya atılıyor. Filmin bazı aksiyon sahneleri İstanbul’da çekildi. Filmlerde ülkemizden yerleri görmek her zaman hoşumuza gider. Fakat İstanbul’u daha güzel gösterselermiş daha iyi olabilirmiş. Neyse buralara fazla takılmıyorum. Kendini izleten bir aksiyon filmi diyebilirim Skyfall için.

Imdb Puanı: 7.8

 • Cesur (Brave)

brave

İşte 2012 yılının en iyi animasyon filmi. En iyi olduğunu almış olduğu en iyi animasyon oscarı ile de bence kanıtlamış oldu. Konu her ne kadar klasik olsa da işleyiş oldukça güzeldi. İzlerken zevk alıyorsunuz ve bir an için bile sıkılmıyorsunuz. Filmin en güzel yanlarından bir tanesi de Merida’nın o uzun kızıl saçlarıydı. Eğer animasyon filmi arıyorsanız bunu kaçırmamalısınız.

Imdb Puanu: 7.2

 • Prometheus

alien-covenantPrometheus, 2012 yılının en gizem dolu filmlerinden biri. Bundaki en büyük etken tabiî ki de Alien serisinin de yönetmeni olan Ridley Scott. Filmde çok ilginç ve zor bir konu beyaz perdeye aktarılmış. İnsanlar nereden geldiklerini yani başlangıçta Dünya gezegeninde nasıl ve neden var olduklarını araştırıyor. Böylesine zor bir konu filmde Ridley Scott sayesinde ustaca bir şekilde işlenmiş. Başarılı bir bilim kurgu filmi bence. İzlemeyenler varsa kesinlikle açıp izlesinler.

Imdb Puanı: 7.0

 • Sefiller (Les Misarebles)

isabelle_allen_in_les_miserables-wallpaper-1920x1080İşte karşınızda klasik Sefiller hikayesinin müzikal versiyonu. Sefiller hikayesinin her türünü görmüştük ancak müzikalini görmemiştik. Bence ortaya çok farklı bir film çıkmış. Hugh Jackman, Helena Bonham Carter ve Anne Hathaway gibi ünlü oyuncuların da yer alması filme farklı bir hava katmış. 2012 yılının en iyi müzikal filmlerinden bir tanesi olan bu filmi kaçırmayın.

Imdb Puanı: 7.6

 • Dehşet Kapanı (The Cabin In The Woods)

Cabin2Dehşet Kapanı filmi 2012 yılının en ilginç korku filmlerinden bir tanesi. Aslında tam olarak korku filmi de değil. Ama klasik korku filmlerinden bir tanesi de değil. Klasik bir korku filmi başlasa da sonrasında anlıyoruz konunun Filmde klasik korku filmi öğelerinin hepsi var. Ancak finali ile bir adım öne çıkıyor diyebilirim. Oyuncu kadrosu da oldukça kaliteli. Eğer izleyecek bir film bulamadıysanız bu filmi izleyebilirsiniz.

Imdb Puanı: 7.0

 

 

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler