Bu yazımızda 2010 yılında vizyona girmiş olan ve en çok ilgi gören filmleri sizler ile paylaştık. Her türden filmleri listeye eklemeye çalıştık. Siz de listeye eklenmesi gerektiğini düşündüğünüz filmler varsa yorum yaparak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Başlangıç (Inception)

inception-explainedLeonardo Di Caprio’nun baş rolde yer aldığı 2010 yılının en iyi bilim kurgu filmlerinden bir tanesi olan Başlangıç’ın yönetmen koltuğunda Christopher  Nolan oturuyor. Vizyona girdiği tarihten itibaren oldukça büyük bir ilgi gören film birçok kişi tarafından tüm zamanların en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olarak gösteriliyor. Aklın sınırlarını zorlayan filmlerden bir tanesi olan bu muhteşem senaryoya sahip filmi kaçırmayın.

Imdb Puanı: 8.8

  • Siyah Kuğu (Black Swan)

natalie_portman_in_black_swan-HDNatalie Portman’ın muhteşem bir oyunculuk performansı sergilediği 2010 yılının en iyi dram filmlerinden. Bu filmde bir balerinin ilginç hayatına tanıklık ediyoruz. Filmde Natalie Portman sergilemiş olduğu başarılı oyunculuk performansından dolayı en iyi kadın oyuncu oscarını kazanmayı başardı. Gerçekten de bu oscarı hak ettiğini düşünüyorum.

Imdb Puanı: 8.0

  • Zindan Adası (Shutter Island)

shutter_island_wallpaper_1600x1200_03Listemizde bir Leonardo Di Caprio filmi daha var. Leo gerçekten de 2010 yılına damga vurmayı başardı. İki filmde de harika ötesi oyunculuk sergiledi. Zindan Adası oldukça psikolojik bir film. İzlerken aklınız çok fena karışacak fakat senaryoyu tam anlamı ile anlarsanız ne kadar sağlam bir film olduğunu göreceksiniz. Filmin yönetmen koltuğunda da dünyaca ünlü yönetmen Martin Scorsese oturuyor. Psikolojik filmleri seviyorsanız bu film tam size göre.

Imdb Puanı: 8.1

  • Zoraki Kral (The King’s Speech)

maxresdefault (3)İşte karşınızda 2010 yılının en iyi biyografi filmi. Zoraki Kral bugüne kadar izlediğim en başarılı biyografi filmlerinden bir tanesiydi. Senaryonun yanında oyunculuklarda her biri ayrı ayrı başarılıydı. Colin Firth de rolünün hakkını fazlasıyla vermiş filmde. Film 83. Akademi Ödülleri’ne kelimenin tek anlamıyla damga vurdu. En iyi film Oscar’ını kazanan film aynı zamanda Colin Firth’ün muazzam oyunculuğu ile en iyi erkek oyuncu oscarını kazandı. Aynı zamanda da Zoraki Kral filmi en iyi yönetmen, en iyi özgün senaryo dallarında ödüller kazandı. Film 12 dalda da oscara aday olmuştu.

Imdb Puanı: 8.0

  • Oyuncak Hikayesi 3 (Toy Story 3)

toystory3_img8_7202010 yılının en iyi animasyon filmlerinden bir tanesi olan Oyuncak Hikayesi 3, her yaştan herkesin sevdiğim bir film. 11 yıl sonra gelen bu devam filmi 2010 yılına damga vurmayı başardı. Serinin bu filmi diğer filmleri kadar eğlenceli ve güzel olmuş. İzlerken çok eğlendim. Keyfiniz yerinize geliyor izlerken. Sinema tarihinin kült animasyon filmlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Ailecek izlenebilecek, 7’den 70’e herkese hitap eden bu filmi kaçırmayın.

Imdb Puanı: 8.3

  • Titanların Savaşı (Clash of the Titans)

Clash of the Titans movie poster 3D

Mitolojik ve fantastik tarzındaki filmleri seviyorsanız Titanların Savaşı’nı kesinlikle kaçırmayın. Sam Worthington ve Ralph Fiennes’ın oyunca kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Louis Leterrier oturuyor.Filmde tanrıların savaşına tanıklık ediyoruz. Perseus ve Zeus muhteşem kapışmasına tanıklık edin.

Imdb Puanı: 5.8

  • Alis Harikalar Diyarında (Alice in Wonderland)

274164Tim Burton’ın muhteşem filmlerinden bir tanesi daha karşımızda duruyor. Üstelik muhteşem oyuncu kadrosu ile. Johnny Deep, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway ve Alan Rickman gibi ünlü isimler filmin oyuncu kadrosunda. Bu muhteşem masala bir de Tim Burton’ın gözünden tanıklık edin.

Imdb Puanı: 6.5

  • Sosyal Ağ (The Social Network)

the-social-network-524faf7013ed4Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg’in hayat hikayesine bu filmde tanıklık ediyoruz. David Fincher’ın yönetmen koltuğunda yer aldığı filmde Mark Zuckerberg’i ünlü aktör Jesse Eisenberg canlandırıyor. Filmde Facebook ile ilgili pek çok gerçek açık bir şekilde seyirciye aktarılıyor. Oldukça ilgi çekici replikleri ile izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum.

Imdb Puanı: 7.7

  • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (How to Train Your Dragon)

How-to-Train-Your-Dragon-2-Wallpaper-NewOrta çağa güzel bir yolculuk yapmak isteyenler için bu film güzel bir fırsat. Oldukça güzel bir konusu olduğunu düşünüyorum. Karşımızdaki canlılar her ne kadar dışarıdan korkunç da görünseler aslında hepsinin özünde iyi olduğunu anlatan anlamlı bir animasyon filmi. Seyirciye anlamlı mesajlar gönderen bu animasyon filmi her yaştan insana hitap ediyor. Ejderhalar ve insanlar arasındaki mücadele ve dostluğa tanıklık edin.

Imdb Puanı: 8.2

 

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler