Bu yazımızda 01.07.2016 tarihinde vizyona girmiş olan tüm filmler ile ilgili ayrıntılara göz atabilirsiniz. İşte bu hafta vizyona giren filmler ve ayrıntıları.

  • Üç Harfliler 3: Karabüyü

2957970.jpg-r_x_600-f_jpg-q_x-xxyxxBu haftanın yerli korku filmlerinden bir tanesi olan filmin yönetmen koltuğunda Alper Mestçi oturuyor. Filmde babası ve annesinin ölümünün ardından küçüklüğünden beri yaşadığı konakta daha fazla kalmak istemeyen Alev, konağı yeni evlenmiş bir çift olan Kadir ve Dilek’e kiralar. Ancak yeni evlenen çiftimiz geçmişlerinde çok ilginç olaylar yaşamışlardır. Bir süre sonra üç harfliler Alev’e, kocasına ve küçük kızına da farklı biçimler de musallat olmaya başlarlar.

  • Hitler’e Suikast (13 Minutes)

6541Öncelikle filmin isminin çevirisini yapan kişileri tebrik ediyorum. Muhteşem bir çeviriye imza atmışlar. Dünya üzerinde böylesine muhteşem bir çeviri görülmemiştir herhalde. Neyse buna fazla takılmıyorum. Filmde 1939 yılının Kasım ayında Adolf Hitler’e suikast yapmak isteyen ve bir marangoz olan George Elser’in hikayesi anlatılıyor. George yapmış olduğu suikastte başarısız olur. Filmde başarısız olduğu bu suikastin ardından hapiste yaşadıkları ve içerisinde yer aldığı olaylar anlatılıyor.

  • Midnight Special

MIDNIGHT-SPECIAL-QUADBu haftanın bilim kurgu filmlerinden bir tanesi de Midnight Special. Bilim kurgu türünde olabilir ancak bana göre dram ağırlıklı bir film. Filmde Alton çevresindeki arkadaşları tarafından ilginç ve tuhaf bir çocuk olarak görülmektedir. Alton gerçekten de diğer çocuklardan farklıdır çünkü onun özel güçleri vardır. Bu güçlerinden dolayı bir tarikat onu kutsal olarak görür ve ona tapınmaya başlarlar. Tüm bunlarla birlikte çocuğun güçleri FBI’ın da dikkatini çekmiştir. Alton ve babası bu saatten sonra kaçmak zorundadırlar.

  • Arınma Gecesi 3: Seçim Yılı (The Purge: Election Year)

maxresdefaultİşte karşınızda bu haftanın en iddialı filmlerinden bir tanesi. İlk iki filmi ile özellikle ikinci filmi ile tüm dikkatleri üzerine çeken Arınma Gecesi serisinin üçüncü filminde heyecan ve gerilim çok daha üst düzeyde. Yeni kostüm ve yeni maskeler ile birlikte çılgınlığın seviyesi daha da yukarılara çıkıyor. Her suçu işlemenin yasal olduğu Arınma Gecesi’nde adamımız senatörü o gece dışarıda hayatta tutabilmek için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışacak. Senatör bu arınma gecesine karşıdır ve arınma gecesinin olduğu geceyi dışarıda geçirmek zorundadır. Gerilimi hissetmeye hazır mısınız?

  • The BFG (The Big Friendly Giant)

maxresdefault (1)

Bu haftanın ailecek izlenebilecek filmlerinden bir tanesi olan THE BFG filmini çocuklarınız ile birlikte gönül rahatlığı ile izleyebilirsiniz. Fantastik türündeki filmde Sophie bir dev tarafından kaçırılır. Devler insanları ve özellikle de çocukları yemeyi çok sevmektedirler. Fakat Sophie’yi kaçıran dev diğerlerinden farklıdır. Sophie kaçıran devimiz kendini İyi Kalpli Koca Adam olarak isimlendirmiştir. Devimizin amacı yalnızlığı gidermek için Sophie’nin yanında kalmasını istemektedir. İkili oldukça iyi zaman geçirirler ve çok iyi arkadaş olurlar. Tam her şey yolunda gidiyor derken Sophie bir süre sonra diğer kötü kalpli devlerin ilgisini çekecektir. Bu saatten sonra olaylar biraz karışacaktır.

  • Babaannem

babaannem-filmi-icin-geri-sayim-basladiBu haftanın yerli dram filmlerinden bir tanesi olan Babaannem filminin yönetmen koltuğunda Serkan Özarslan oturuyor. Filmde Mehmet oldukça zengin bir ailenin çocuğudur. Mehmet anne ve babasını trafik kazasında kaybeder. Bunun üzerine ona miras kalmıştır ancak ailesinin dolandırıcılık yaptığı ve bu sayede zengin olduğu ortaya çıkar. Ardından da tüm mal varlığı Mehmet’in elinden alınır. Ailesinin yaptıklarına dayanamaz ve utancından dolayı intihara kalkışır. Ancak intihar girişimi başarısızdır. Gözlerini hastanede açtığında karşısında babaannesi Zehra’yı bulur. Bu saatten sonra Mehmet artık babaannesi Zehra ile yaşamaya başlayacaktır.

  • Bir Kadın + Bir Erkek (Un Plus Une)

maxresdefault (2)Bu hafta vizyona giren filmler arasında bir tane de Fransız yapımı olan Bir Kadın + Bir Erkek filmi var. Yönetmenliğini Claude Lelouch’un yaptığı filmin baş rolünde ünlü aktör Jean Dujardin yer alıyor. Filmde Antoine oldukça ünlü bir bestecidir. Hindistan’a bir filmin müziklerini yapmak amacıyla gider. Fransa büyükelçiliğinin Hindistan’da vermiş olduğu bir yemekte bu büyük elçinin eşi olan Anna ile tanışması ile ortaya çok iyi bir arkadaşlık çıkar. Fakat bir süre sora bu arkadaşlık ilişkisi çok daha karmaşık bir hale gelecektir.

  • Küçük Şövalye Trenk (Der kleine Ritter Trenk)

maxresdefault (3)Almanya ve Avusturya ortak yapımı olan bu animasyon filminde Trenk 10 yaşındadır ve kötü bir adam olan bir derebeyi için köle gibi çalışmaktadır. Trenk’in babası da haksız bir sebepten dolayı hapse atılmıştır. Yakın zamanda da bir turnuva düzenlenecektir. Bu turnuvada ejderhayı yenen kişinin bir dileği yerine getirelecektir. Ufak bir çocuk olmasına rağmen Trenk bu zorlu maceraya atılmaya kararlıdır.

 

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler