Bu yazımızda 17.06.2016 tarihinde vizyona girecek olan filmlere kısa bir bakış atacağız. Bakalım bu hafta hangi türde nasıl filmler vizyona girecek bir göz atalım.

 • Lanetli Çocuk (The Boy)

Gerilim türündeki filmde Greta, şehirden uzakta, ıssız bir yerde yer alan bir evde 8 yaşındaki bir erkek çocuğuna bakıcılık yapmayı kabul eder. Ancak bakıcılık yapacağı çocuk normal bir çocuk değildir. Ailesi çocuklarının ölümüne dayanamayıp gerçek çocukları ile aynı boyutta porselen bir çocuk yapmışlardır. Aile, Greta’ya çocukları konusunda bazı uyarılarda bulunur. Ancak Greta bu uyarıları dinlemeyince hayatının en karanlık olayını yaşayacaktır.

 • Senden Önce Ben (Me Before You)

Dram ve romantik türündeki filmde Will Traynor işinde oldukça başarılı, zengin ve yakışıklı bir adamdır. Ancak geçirmiş olduğu kaza ile Will’in tüm hayatı değişir. Hayata bakışı iyice karamsarlaşan Will, bakıcısı Clark ile tanışınca hayata olan bağlılığı yeniden artacaktır. Filmin baş rolünde Game of Thrones dizisinin ünlü güzeli Emilia Clarke da yer alıyor.

 • Bi O Kalmıştı (B.O.K)

Bilindiği üzere ülkemizde her hafta yerli bir komedi filmi mutlaka vizyona giriyor. Bu filmlerden bir tanesi olan filmimiz haftanın iddialı yapımlarından bir tanesi. Filmin senaryosunu ünlü Filmler ve Filimler isimli Youtube kanalının sahibi olan Taha Ulukaya üstlenmiş. İlk filmleri oldukları için mutlaka bazı eksiklikler olacaktır. Ancak ilk filmleri olduğu için bu mazur görülebilir diye düşünüyoruz. Umarız güzel bir film ile karşımıza çıkarlar ve güzel de bir başarı elde ederler.

 • Siyahın Elli Tonu (Fifty Shades of Black)

Yayınlandığı dönemde oldukça dikkat çeken Grinin Elli Tonu filminin parodisi olan filmimiz tamamen Grinin Elli Tonu filmini eleştirmek amacı ile çekilmiş. Yani kısaca diyebiliriz ki Siyahın Elli Elli tonu filmi Grinin Elli Tonu filminin absürt komedi versiyonu.

 • Merkezi İstihbarat (Central Intelligence)

Bu haftanın gerek konusu, gerekse de oyuncu kadrosu ile dikkat çeken komedi filminde Dwayne Johnson ve Kevin Hart gibi dünyaca ünlü iki aktör filmin baş rolünde yer alıyor. Filmde son dönemin popüler konularından bir tanesi olan polisiye-komedi konusu işlenecek.

 • Robinson Cruose

Bu hafta vizyona giren tek animasyon filminde klasik Robinson Cruose hikayesi anlatılacak. Belçika ve Fransa ortak yapımı olan filmi ailecek çocukları ile bir animasyon filmine gitmek isteyenler kaçırmasın. Dünya ünlü klasik hikayeye bir de animasyon filmi olarak göz atabilirsiniz.

 • Ammar 2: Cin İstilası

Serinin ilk filmi 2009 yılında çekilmişti. İkinci film ise bu hafta vizyona giren filmler arasında. Serinin bu filmi de ilk film ile bağlantılı bir şekilde ilerliyor. Bir grup üniversite öğrencisi ilk filmde yaşanan olayları araştırmak ve belgeselini çekmek isterler. Bu araştırma için gittikleri yerlerde hayatlarının en kötü kabusları ile karşı karşıya kalacaklardır.

 • Bin Başlı Canavar (A Monster with a Thousand Heads)

Bu hafta vizyona giren filmler arasında Meksika yapımı bir film var. Dram ve gerilim türündeki film oldukça anlamlı ve sosyal mesaj veren bir yapım. Filmde kocasının yaşaması için sigorta şirketi ile mücadeleye giren bir kadının hikayesi anlatılıyor. İnsan hayatının insanlar için ne kadar ucuz olduğunun anlatıldığı bu filmi haftanın en anlamlı filmlerinden bir tanesi.

 • İnatçılar (Hrutar)

İzlanda yapımı olan film dram türünde. Filmde şehirden uzakta yer alan bir köyde geçimlerini koyunlar ile kazanan köy sakinlerinin yaşadıkları hikaye beyaz perdeye aktarılıyor. Kuzey Avrupa sinemasını sevenler bu filmi kaçırmasın.

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

 1. İsa

  Güzel bir paylaşım.Bu haftanın filmlerinden ilgimi çeken central intellingence oldu.Bu filmi izlemeyi düşünüyorum.

  Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler