12 Ağustos 2016 tarihinde vizyona girmeye hazırlanan Suicide Squad: Gerçek Kötüler filmi milyonlar insanın sabırsızlıkla beklediği bir film haline dönüştü. Pek çok etkinlik düzenleyen film yapımcıları filme olan ilgiyi de artırmayı başardı. Harley Quinn için hazırlanan çeşitli trailerlar’dan tutunda Avril Lavinge’nin seslendirdiği Bad Girl filmine kadar çok iyi hamleler yapan DC ekibi şimdiden filme gitmeye hazırlanan büyük bir kitle oluşturmuş durumda. Ülkemizde vizyona girdiği ilk hafta salonlarda boş koltuk bulamayacağınızın garantisini verebilirim. Peki bu Suicide Squad nedir ? Hangi kahramanları barındırır ?

Filmin detaylarını Suicide Squad: Gerçek Kötüler Film Yorumları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Suicide_Squad_Wallpaper_1680x1050

Suicide Squad çizgi roman dünyasında DC Comic s tarafından 1940’lı yıllarda oluşturulmuştur. Hiç bir süper gücü olmayan bir grup insan doğa üstü güçlere sahip yaratıklarla savaşmaktadır. Suça karşı oluşturulan bu örgütün hikayesinde çok sadedir. Fazla göz önünde durmayan Suicide Squad’ın tarihi Justice Leage’den daha eskiye dayanmaktadır. Buna rağmen Justice Leage’nin gölgesinde kalmıştır. O zamanlar modaya ayak uydurmak için hazırlanılmış ve zamanla yok olacağı düşünülmüştür. Fakat büyük bir ilgi görmeye başlayan bu ekip günümüze kadar gelebilmiştir.

suicide-squad-official-trailer-1-reaction-let-s-talk-about-it-798873

Sinema dünyasında her zaman olduğu gibi bu hikayede pek çok değişikliğe uğramıştır. Tarihte biraz ileriye alınan ekibinin toplanması da oldukça gariptir. Dünyada ki suç oranın artması ile birlikte güvenlik güçleri yetersiz kalmaya başlamıştır. Suçla mücadele için yeni bir ekip kurulması gerekmektedir fakat bu ekip hem ölümcül hem de korkusuz olmalıdır. Amanda Waller’ın tarafından ortaya atılan bir fikirle Suicide Squad’a yeşil ışık yakılmış oldu. Özel kafes ve hücrelerde tutulan dünyanın görüp görebileceği en kötü insanları bu kez hükümet için çalıştırılacaktır. Ölüm ve kaos onlar için hobi haline gelmiş olan bu insanlar dünyanın en tehlikeli bölgesine götürülerek en büyük düşmanlar ile savaştırılacaktır. 1980’ler de geçen hikaye de Suicide Squad ekibini kontrol etmek için ise özel bir mikro-bomba vücudlarına yerleştirilir. Emirlere uymayan anında infaz edilecektir.

Ekip hakkında bu kadar bilgi verdikten gelelim ekipteki Kötü Kahramanlarımızı tanıtmaya.

 Harley Quinn

Harley Quinn güçleri nelerdir

Akrham’da psikiyatr olan Harley , Joker ile karşılaştıktan sonra kötü insan olmaya karar verir. Batman’in Joker’i yakalayarak Akrham’a getirmesi Harley için bir dönüm noktasıdır adeta. Joker’e aşık olan Harley onun kaçmasına yardımcı olur. Burdan sonrada onun yardımcılığını yapacak olan Harley’in aslında süper güçleri yoktur. Poison Ivy’in çeşitli deneylerine maruz kaldıktan sonra normal bir insandan daha çevik bir hale gelmiştir. Joker’e olan aşkı yüzünden pek çok belaya girmiştir. Joker’in öldürülmesinden sonra Batman’ın başının belası olmuştur. Belli başlı zihinsel sorunları olan Harley , bir zamanlar Deadshot’ı Joker sanmaktaydı. Hatta Joker öldükten sonra onun maskesini alarak Deadshot’a takmıştır.

Harley Quinn hakkında daha fazla bilgiyi Harley Quinn Küçük Arşiv yazısından öğrenebilirsiniz.

Joker

5004137-joker

İlk olarak 1940 yılında ortaya çıkan Joker karakteri , Batman’in en büyük düşmanıdır.  İşlediği suçlar ve akıl almaz cinayetlerle Gotham şehrine koas getirmiştir. 1950’li yıllarda çizgi dünyanın büyük bir düşüş yaşaması sonucu Joker karakteri askıya alınmıştır.  1973’lü yıllarda Batman’in daha modern bir arayüze geçmesi üzerine yapılan çalışmalar sırasında Joker’e bir şans daha verildi.  Çizgi romanlarda büyük bir yer tutmaya başlayan Joker’in ilk hikayesi 1975 yılında çıkmıştır. Çizgi roman dünyasından çıkarak sinema dünyasına geçersek Joker ilk olarak 1989 yılında sinema ile tanıştı. Batman’in ilk filminde Jack Nicholson  tarafından canlandırılan Joker daha sonra’dan serinin devam filmlerde pek çok oyuncu tarafından canlandırıldı. Joker’in biraz da kişisel özelliklerine değinecek olursak kendisi kimya konusunda uzman bir mühendisdir.  Eğlenmek için hazırladı pek çok ölümcül silahıda bunun kanıtıdır aslında. Normal bir insan zekasından daha üst seviyeye sahip olan Joker’in ayrıca el beceriside dillere destandır.

Deadshot

fjkdal-fj-defending-will-smith-s-deadshot-for-suicide-squad-png-194820

Deadshot dünya üzerindeki en iyi ve en ölümcül keskin nişancıdır. Gotham’da pek çok suç işleyen ve kısa sürede adını duyurmayı başaran Deadshot , zamanla bir kiralık katile dönüşmüştür. Para karşılığında yapmayacağı suikast ve cinayet yoktur. Bileklerine bağladığı silahlarından çok hoşlansa da uzun namlulu tüfeklerin hemen hepsinde uzmanlaşmıştır.  Çizgi roman dünyasında gerçek adı Floyd Lawton olan ve zengin bir aileden gelen Deadshot çok kötü bir çocukluk geçirdi. Babasının ona ve annesine gösterdiği şiddetten dolayı nefret dolu bir çocuk oldu. Annesi bu şiddete uzun süre dayanamadı ve Floyd’un abisinden babasını öldürmesini istedi. Floyd’u banyoya kilitleyen Edward babasını vurduğu sırada Floyd odadan kaçtı. Edward son vuruşu yapmaya hazırlanırken Floyd av tüfeğini alarak abisini hedef aldı.  Abisinin elindeki silahı vurmaya çalışan Floyd kazara abisini başından vurarak öldürdü. Bunun üzerine nişan alma üzerine takıntıları başladı ve kendini geliştirmeye karar verdi. Kısa sürede profesyonel bir sukastçi oldu.

Killer Croc

Killer_Croc_AK

Asıl adı Waylon Jones olan Killer Croc , Batman’in düşmanlarından bir tanesidir. Avatizm hastası olan Waylon’ın doğuştan DNA’sında sürüngen DNA’SI bulunmaktadır. Bu yüzden bir insandan çok kendini sürüngen gibi hissetmeye başlar. Büyüdükçe içindeki DNA’nın etkisiyle vücudu şekillenmeye başlar. Yavaş yavaş bir timsaha dönüşen Waylon, insanlar tarafından dışlanır. Kendisini istemeden kötü tarafta bulan Waylon, Gotham şehrinde bir çok suça karışır. Çeşitli hırsızlıkların yanı sıra pek çok cinayet işleyen Waylon artık Killer Croc olarak anılmaktadır. Bu suçları üzerine Batman’la tanışması çok geç olmamıştır. İlk defa 1983 yılında ortaya çıkan Killer Croc’un bir kimyasal deneye maruz kaldığı düşünülmektedir.

Enchantress

Enchantress

Oldukça eski bir karakter olan Enchantress adını çok duyuramayan karakterlerden bir tanesidir. İlk defa 1966’da ortaya çıkan ve büyü güçleri olan Enchantress’in asıl adı Amora’dır. Çok yetenekli olan Enchantress yaratık çağırma , ışınlanma , uçma ve cansız nesneleri hareket ettirebilme gibi çeşitli güçleri vardır. Hem Marvel hem de DC evrenin kendine yer bulmuş olan Enchantress Thor’un düşmanlarından biridir. Fakat Suicide Squad’da yer alması beni şaşırtan unsurlar biri oldu.

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler