IFA yeni dönemde eğitimlerine ara vermeden devam ediyor.

İstanbul Film Akademisi farklı bir çok alanda  film yapımı için gerekli neredeyse her şeyi oluşturduğu Film Yapım ve Yönetmenlik Atölyesi ‘nde öğrencilerine aktarıyor.

İstanbul Film Akademisi Yeni Dönem

 

Öğrencilerin en iyi şekilde bir şeyleri öğrenebilmesi için ilk önce tecrübe etmeleri gerektiğine inanan Atolye eğitim programını , film yapım ve yönetmenlik programını başarı ile bitiren öğrencilerini Film Çekim Kulübüne katılma şansı sunuyor. Bu kulübe normalde sadece üniversitelerde sinema ve televizyon bölümü okuyan öğrencilerinin ve İFA mezunlarının katılabildiğini göz önünde bulundurursak kaçırılmayacak bir fırsat.

Her yıl 30’a yakın film yapan İFA yurt içi ve yurt dışında çeşitli festivallere mezunlarını gönderiyor ve en az 4 filmde kurgu , oyuncu yönetimi , yönetmenlik , yapımcılık gibi tecrübeler kazandırıyor. Atölye her türlü ekipman ihtiyacını tespit edip karşılamakta ve profesyonel bir çekim ortamı oluşturmakta.

Film sektörüne ilgisi olanların kesinlikle katılmasını gereken bir etkinlik. Haftanın Pazartesi ve Çarşamba günleri gerçekleştirilecek eğitimler toplamda 12 hafta sürecek. Tan Tolga DEMİRCİ ve İlker CANİKLİGİL tarafından yürütülen atolyenin açılış tarihi ise 8 Şubat 2016. Ücretler ve dersler hakkında detaylara İstanbul Film Akademisi buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler