Merhaba ! Bugün sziler için Tom Hanks ‘ in hayatını inceledim ve sizler için sade bir dilde  Tom Hanks ‘ in hayatındaki önceli anları hazırladım . Hadi başlayalım .

 

Tom-Hanks-pictures-desktop-Wallpapers-HD-photo-images-3

^^

 

 

Tom Hanks , gerçekten tarihin en usta oyuncularından biri . 1956 yılında doğan Tom Hanks ‘ in asıl adı Thomas Jeffrey Hanks . Bir kız bir oğlu varken 9 yıl birlikte olduğu karısıyla boşandı .  Gözde olmaya , Splash adlı filmde gösterdiği performanla başladı . Splash filmi , Tom Hanks ‘ in usta oyunculuğu sayesinde 70 Milyon ‘ un üstünde bir  hasılat elde etti .

deniz kızı

 

^^

 

Tom Hanks’in gerçek çıkışı Philadelphia iledir. Çalıştığı firmasını ayrımcılık yaptıklarıiçin dava eden AIDS’li bir gay avukatı canlandıran Hanks, en iyilerden biri olmak için hem yeteneğinin hem de derinliğinin olduğunu kanıtladı.Tom Hanks oyunculuğuyla en iyi oyuncu oskarını kazanmıştır .

 

İlginç bir bilgi verecek olursak , Tom Hanks Filmdeki
performansını daha gerçekçi yapmak için, Hanks yaklaşık olarak 16 kilo zayıfladı ve hasta
görünmek için saçlarını inceleştirmiştir .

Philadelphia

 

^^

 

Philadelphia ile gelen başarısı , onu Forest Gump gibi efsane bir filmin başrolünü kaptı ve Hanks , bütün dünyada bir fenomen haline geldi Tom Hanks , Forrest Gump filminde ıq seviyesi düşük olan ancak başarıdan başarıya koşan Forrest Gump karakterini canlandırmıştır . Gösterdiği bu oyunculukla  hem film tarihin en iyi filmlerinden biri oldu , hem de kendisi en iyi aktör olarak gösterilmeye başladı .
Ayrıca Tom Hanks bu filmde gösterdiği oyunculukla da Oscar kazandı .

Forrest-Gump-running-ftr1

 

^^

 

Tom Hanks bu filmlerden sonra Er Ryan ‘ ı Kurtarmak filminde oynadı ve bu filmde izleyenlerin övgüsünü kazandı .  Savaş filmlerinin başında geldiği bu filmde Tom Hanks , bibnabaşı rolünü canlandırmıştır . Vay anasını satim ya ! Adam en başta gay avukat karakterini , sonra deli karakterini , şimdi de asker karakterini canlanırıyor . Sanki adam annesinin karnındayken oyunculuğun provasını yapıyordu .

er ryan

 

^^

 

Bu adamın o kadar güzel filmi var ki , yaza yaza biteremiyorum . Şimdi sırada izleyenleri ağlatan harikulede bir dram filmi var . YEŞİL YOL ! Bu efsane filmin de başrolünde bulunan Tom Hanks , filmde gardiyan rolünü çok iyi canlandırmıştır .

Bir gardiyan ve mahkumun hikayesinin anlatıldığı , kitaptan uyarlanma bu yapımıda geride bırakıyro ve bir harika filme daha geçiyoruz .

 

tom hanks gardiyan

 

Bir sonraki yıl, yönetmenliğini Robert Zemeckis’in yaptığı Yeni Hayat filminde canlandırdığı modern Robinson Crusoe rolündeki
karakteriyle Akademi adaylığının yanı sıra Altın Küre En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. 2001’de Band of Brothers televizyon
serisinin yönetim ve yapımcılığına katkıda bulundu.

 

yeni hayat

 

Evet arkadaşlar , Tom HANKS ‘ İN OYNADIĞI FİLMLERİ , ROLÜNÜ , HAKKINDA GENEL BİLGİLERİ SİZLER İÇİN HAZIRLADIM . VE GERÇEKTEN ÇOK
UĞRAŞTIM . MALUM ADAMIN GÜZEL Bİ FİLMİNİ YAZMAMAK OLMAZ , BENDE EN ÇIKIŞ YAPTIĞI VE ÇOK BEĞENİLEN FİLMLERİNİ  YAZDIM . HER HAFTA BİRİNİN BİYOGRAFOSİ GELECEK..

TAKİPTE KALIN !!!

 

 

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler