Bu yazımızda Marvel ve DC evrenlerinde geçmekte olan Türk süper kahramanlarla ilgili bilgilere yer vereceğiz. Her ne kadar bilinmese de Marvel ve DC çizgi romanlarında süper kahramanların bazıları Türkiye’ye uğradı. Amerika’da olduğu gibi Türkiye’de de süper güce sahip bazı kişiler de var. Şimdi süper güçlere sahip olan Türk karakterlere bir göz atalım.

  • Selma Tolon – Yeniçeri

Dc evreninde en çok bahsedilen Türk karakterlerden bir tanesidir. Stanford Üniversitesi’nden mezun olmuştur ve asıl mesleği doktorluktur. Selma Tolon, Yeniçeri olarak ay-yıldızlı ve kırmızı-beyaz renklerden oluşan bir kostüm giymektedir. Yüzünü ise peçe ile kapatmaktadır. Yeniçeri’nin en önemli silahları Sultan Süleyman’ın palası ve Merlin’in Sonsuzluk Kitabı’dır. Aynı zamanda Yeniçeri, Adalet Ligi’nde de yer almıştır.

  • Flying Carpet (Uçan Halı)

Avrupa’nın Süper Kahramanları arasında yer almaktadır. Flying Carpet bir Marvel süper kahramanıdır. Yapılan bir savaşta sadece adı geçiyor, kendini göremiyoruz. Kendisi görünmezken aynı zamanda kaderi de görülmemektedir. Flying Carpet yapılan sürpriz bir saldırıda öldüğü iddia ediliyor.

  • Erlik Khan

Gök Tanrı Ülgen’in oğlu ve yer altı aleminin efendisidir. Erlik Khan babası ile aynı güce sahip olmak istiyor ancak buna izin verilmiyor. Bunun üzerine de Erlik Khan kendi dünyasına sahip olmak istiyor. Tüm bunların üzerine Erlik Khan yerin 9 kat altına gönderiliyor ve ardından da yeryüzündekilerle savaşıp duruyor. Erlik Khan’ın her kolunda üç küçük kolu vardır. Kendisi çizgi romanda Doctor Strange’in karşısına çıkıyor ancak yeniliyor.

  • Yasemin Söze

DC evrenine ait süper güce sahip olan bir diğer karakter de Yasemin Söze. Silah kaçaklığı yapan bir aileden gelmektedir. Yasemin Söze dünyanın en iyi nişancılarından bir tanesidir. Bir gün yakalanıyor ve hapse atılıyor. Yasemin Söze yakında vizyona girecek olan Suicide Squad ekibine alınıyor. Belki ileride Dc filmlerinin birinde Yasemin Söze’yi görebiliriz.

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

  1. Ali

    Siteniz gerçekten çok hoşuma gitti bu tarz içeriklerin sayısını arttırırsanız çok güzel olur bence

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler