Özellikle son dönemde yapmış olduğu filmler ile adından söz ettiren Tom Hardy, oynadığı her film ile oyunculuk çıtasını yükseltmeyi başarıyor. Sinemaya en başlarda yardımcı roller ile girmiş olsa da bir zaman sonra yeteneği fark edildi başrolleri kapmayı başardı. Şimdi ise Tom Hardy’nin etkileyici oyunculuk performansı sergilediği filmlere bir göz atalım.

1) Mad Max: Fury Road (Mad Max: Öfkeli Yollar)

Dünyaca ünlü yönetmen George Miller’ın yazıp yönettiği apokaliptik gelecek filmi yıllar sonra yine aynı isim tarafından beyaz perdeye uyarlandı. Filmde dünya bir sebepten dolayı artık neredeyse yaşanılamayacak bir hale gelmiş ve neredeyse tamamı bataklık ve çöle dönüşmüştür. Böyle bir dünyada ise en önemli unsur yiyecek ve sudur. Bir gün Max, suyun gücünü elinde bulunduran bir krallık tarafından yakalanır. Tom Hardy oynamış olduğu Max karakteri ile oldukça başarılı bir oyunculuk performansı sergiliyor.

2) The Revenant (Diriliş)

Leonardo Di Caprio’nun başrolde yer aldığı filmde öldürülen oğlunun intikamını almaya yemin etmiş bir adamın hayatta kalma ve intikam yolunda çektiği acılar anlatılıyor. Tom Hardy oynadığı kötü adam rolü ile izleyiciye kendinden nefret ettirmeyi başarıyor. Kendisi ve başrolde yer alan Di Caprio bu filmdeki performansları ile Oscar’da ödül kazanmayı başardılar.

3) Legend (Efsane)

Bir Tom Hardy’nin yer aldığı filmden daha iyisi ne diye sorarsanız tabiî ki de cevap iki tane Tom Hardy’nin yer aldığı bir filmdir. Filmde zamanının İngiltere’sine damgasını vurmayı başarmış ve herkesin korkulu rüyası haline gelmiş ikiz psikopat gangster olan Kray kardeşlerin gerçek hayattan esinlenilmiş hayat hikayeleri anlatılıyor. Tom Hardy’nin gösterdiği başarılı performans ile birbirlerine neredeyse tıpatıp benzeyen ancak karakter olarak birbirlerinden farklı olan iki karakteri muazzam bir şekilde canlandırmayı başarıyor.

4) The Dark Knight Rises (Kara Şövalye Yükseliyor)

Muhteşem serinin üçüncü ve son filminde Tom Hardy, Bane karakteri ile Batman’in karşısına kötü adam olarak çıkıyor. Bane oldukça güçlü bir teröristtir. Zamanında kendi ustasını öldüren Batman’den intikam almak için Gotham şehrini ele geçirmeye başlar. Yıllardır ortaya çıkmayan Batman artık eski gücünü yitirmiştir ve karşısında ise binlerce adamı olan bir terörist vardır.

5) Warrior (Savaşçı)

Aksiyon ve dram türündeki filmde Tom Hardy’nin canlandırdığı Tommy zamanında alkol bağımlılığı yüzünden ona zor günler geçirten babasının bu bağımlılıktan kurtulmaya ve iyi bir insan olmaya çalıştığını öğrendikten sonra ziyaret eder. Onun bu denli değiştiğine kendisi de bir türlü inanamaz. Babasının işi ise dövüşçüleri eğitmektedir. Bir gün babası Tommy’i dövüş salonunda profesyonel bir dövüşçü olan Pete ile kapışmasını ister. Tommy başta zorlansa da profesyonel dövüşçüyü yenmeyi başarır. Bu dövüşün görüntüleri ise bir anda interneti düşmüş ve kendisi herkes tarafından tanınan biri haline gelmiştir. O saatten sonra ise Sparta adı verilen bir dövüş turnuvası olacağını ve kazanan kişinin de 5 milyon dolar kazanacağını öğrenince babasında kendisini eğitmesini rica eder.

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler