Uzayda Dehşet (Pandorum) filminin konusunu, oyuncu kadrosunu, fragmanını, film eleştirisini ve film yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : , , , ,

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Gelecekte insanoğlunun elindeki teknolojiyi geliştirmesi ile birlikte artık uzayda yolculuk çok daha iyi bir noktaya gelmiştir. İnsanoğlu yaşadığı dünya artık yaşanılamaz hale gelmiştir ve bu sebepten dolayı da içerisinde tıpkı dünya gibi yaşam olanağı olan yeni bir gezegen bulunmuştur. Fakat bu gezegene ulaşmak oldukça zordur. Çünkü yolculuk onlarca yıl sürecektir ve tüm insanları oraya taşımak ve özellikle de yeme ve içme ihtiyaçlarını karşılamak oldukça masraflı olacaktır. Bu yüzden gemideki tüm yolcular özel bir sistem sayesinde kendilerine ayrılan bölümde uyutulmuşlardır ve yeni gezegene varılanca da uyandırılacaklardır. Gemideki görevliler ise yıllar boyunca belirli aralıklar ile uyutulup uyandırılmaktadır. Bu görevlilerden biri olan Bower uyandığında pek çok şeyi unutmuş olarak uyanır ve uzay gemisinde de tehlikeli yaratıklar olduğunu fark eder.Yazar Yorumu

Bilim kurgu ve gerilim türünün başarılı örneklerinden biri olduğunu düşünüyorum. Filmi izlerken sürekli bir merak içindesiniz ve bu merak sayesinde de ileride neler olacağını bilemediğimiz için olaylar da bizi gerilimle baş başa bırakmayı başarıyor. Filme tür olarak gizem türünü de ekleyebiliriz bence aynı zamanda psikolojik türünü de. Çünkü filmin başında ve ortalarının başında filmde ne olduğunu tam olarak anlayamıyoruz. Ancak finalde aklımızdaki tüm soruların cevabını alıyoruz. Özellikle son final sahnesini çok beğendiğimi söyleyebilirim. Gerçekten inanılmaz güzeldi. Filmi izlerken birkaç ters köşe de yaşıyorsunuz. Onlardan bahsetmek istemiyorum, izleyince fark edeceksiniz zaten. İzlerken sıkılmayacağınız güzel bir film olduğunu düşünüyorum.

Filmden Kareler

Uzayda Dehşet (Pandorum)
Senaryo8.1
Oyunculuk7.8
Akıcılık8
Efekt8.2
810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler