Uzay Yolcuları (Passengers) filminin konusunu, fragmanını, oyuncularını, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , , , , , , , , , , , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Teknolojinin gelişmesi ile insanlar uzay yolculukları yapmaya başlamıştır. Bu yolculuklar insan ömründen daha uzun sürdüğü için yolculuk tamamlanana kadar derin bir uykuya sokulan yolcular, otomatik pilot sayesinde hedefe varıldığında uyandırılıyordur. Yolculuk sırasında gerçekleşen bir arıza sonucunda yanlışlıkla uyandırılan Jim, yolculuğun tamamlanmasına daha 100 varken uyanmış olmasından dolayı büyük bir sorunun içerisine düşmüştür. Tekrar uyumaya çalışsa da sistemdeki arızalar yüzünden bunu da yapamaz. Sorunlar bununla da bitmez. Kendisi yalnız kalmasın diye bir bayan yolcu uyandırılır. Bayanın olaylardan haberi yoktur. Sadece sistemde bir arıza olduğunu bilmektedir. Fakat Jim için 100 yıl erken uyandığını öğrendiğinde işler iyice sarpa saracaktır.Yazar Yorumu

Uzay Yolcuları (Passengers) filminin kadrosu oldukça sağlam. Yönetmeni Engima filmi ile tanınan Morten Tyldum yapıyor. Senaryosunda ise Doctor Strange'in senaryosunu yazan Jon Spaiht görev alıyor. Oyuncu kadrosunda ise Oscar ödüllü Jennifer Lawrence ve başarılı oyuncu Chris Pratt yer alıyor. Film ne yazık ki ülkemizde çok geç vizyona girdi. Bu yüzünden internete düşmesi de kaçınılmaz oldu. Ben filmi internetten izledim. İzlemeden önce bir kaç yorumlara baktım olumlu ve olumsuz bir sürü yorum vardı. Kimisine çok sıkıcı gelmişken kimisine de çok güzel gelmiş. Bilim kurgu filmleri çok sevdiğim için bu filme biraz yanlı yorum yapabilirim. Yine de ortalama bir bilim kurgu filmi bence. Bazı noktalar ufak çaplı sıkılmalar da yaşadım. Fakat senaryonun kalitesi ve oyuncu kadrosunun sağlamlığı beni filme bağlayan noktalar oldu. Yine de sinemaya gidip izlenecek bir film değil. Bu hata vizyona giren yerli filmlere gitmeniz sizlere daha çok tatmin edecektir. İnternette bulursanız çayını çekirdeğinizi , mısırınızı alıp izleyiniz. İyi seyirler dilerim.

Filmden Kareler

Uzay Yolcuları (Passengers)
Senaryo7
Oyunculuk6.8
Akıcılık7
Efekt6.4
6.810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
8.9

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. Nilay İnel

    Bu ne kadar yüzeysel bir yorum.! Sinemada izleme şansları varken insanların izlemesini öneriyorum.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler