Recep İvedik 5 filminin konusunu, fragmanını, oyuncu kadrosunu, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Recep İvedik filmi ülkemizde son yıllarda en çok tutan komedi filmleri arasında yer alıyor. Büyük bir kitleye ulaşmayı başaran ve bu sayede de devam filmlerini peş peşe getiren Şahan Gökbakar, sersinin 5.filmi Recep İvedik 5 filmi ile karşımıza çıkıyor. Serinin son filminde tanıdıklarından birini kaybeden Recep İvedik, vefat eden tanıdığının süreceği otobüsü devralır. Olimpiyatlara gidecek türk sporcuların bulunduğu otobüste başına gelmedik kalmaz. İşlerini yoluna koymaya çalışırken her şeyi eline yüzüne karıştırarak. Türk sporcuları zehirler. Olimpiyatlardan çekilme riski ile karşı karşıya kaldığında ise bütün sorumluluğu üstlenerek kafileyi kendisi ve kamyoncu tayfası devralır. Tecrübesiz olsalarda olimpiyatlar da Türkiye'yi temsil etme uğruna canlarını dişlerine takarak mücadele verirler. Recep İvedik 5 filminin yönetmenliğini Togan Gökbakar yaparken oyuncu kadrosunda ise Şahan Gökbakar, Orkan Varan ve Deniz Ceylan gibi isimler yer alıyor.Yazar Yorumu

Bir Recep İvedik serisi ile daha karşı karşıyayız. Recep İvedik tiplemesi çok aykırı ve absürt bir tipleme olduğu için filme ön yargılı bir tutum sergiliyorum. Serinin ilk 3 filmini severek izlemiştim fakat 4.filmden sonra tat vermemeye başladı. Fakat ülkemizde ki pek çok film sever film ne kadar kötü olursa olsun filme gitmeye devam ediyor. Saçma sapan bir film bile ortaya koyulsa devasa bir gişeye imza atarak filmin devamının gelmesi sağlanıyor. Bu yüzden komedi filmlerinin kalitesi günden güne düşmeye devam ediyor. Recep İvedik serisi de zoraki bir şekilde uzatılan ve komedi filmi olmaktan çıkan bir film olmaya başladı. Filmin içinde yer alan absürt espirilerin kalitesi düşmeye başladı ve konu iyiden iyiye sapmaya başladı. Senaryo kalitesinin kötülüğünün yanı sıra oyuncu kadrosununda saçma sapan oluşu bu filmi benim gözümde bitirdi. Vizyona gireceği hafta büyük bir vasat ile karşı karşıya olacağını düşünüyordum. Fakat film ilk hafta 1.890.410 seyirci sayısına ulaşarak 23.069 TL kazanmış. Böyle bir filmin bu kadar gişeye ulaşması hayret verici bir olay. Filme bakıyorum hiç bir şey yok. Senaryo yok oyuncu yok komedi yok bizim insanımız neyi izlemeye gidiyor. Ülkemizde sinema kültürünün ne kadar geri olduğunu bu film sayesinde bir defa daha görmüş oldum. Verilen paraya ve harcanan para yazık bence. Filme gitmenizi tavsiye etmiyorum. Hatta internetten felanda izlemeyin gerek yok. John Wick 2 vizyona girdi aynı hafta gidin onu izleyin film görün.

Filmden Kareler

Recep İvedik 5
Senaryo3.4
Oyunculuk3
Akıcılık2.9
Efekt2.6
310 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
0.2

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler