Pele: Bir Efsanenin Doğuşu (Pelé: Birth of a Legend) Filminin konusunu, fragmanını, oyuncularını, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen : ,

Oyuncular : , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : - ,

IMDB :  

Tanıtım

Futbol tarihinde önemli bir yere sahip, pek çok rekora imza atan dünyaca ünlü Pele'nin gerçek adıyla Edson Arantes do Nascimento'nun hayatını, futbol serüvenini ve Brezilya'nın dünyaya kattığı en iyi futbol oyuncusunun keşfedilişinden yıldız oluşuna kadar gözler önüne seren Pele: Bir Efsanenin Doğuşu filmi dünyada da büyük ses getirdi. Brezilya'ya ilk Dünya Kupası'nı kazandıran ve futboluyla herkesi kendine hayran bırakan Pele, her dilden her ırktan insanın severek izlediği takip ettiği bir oyuncuydu. Onun oynadığı maçlara özel ilgi oluyor hatta tuhaf bir olaydan bahsedelim. Brezilya savaş içerisindeyken sırf Pele'yi izleyebilmek için 2 gün ateşkes ilan etmiştir. Pele, işte böyle bir futbolcuydu. Futbol hayatı boyunca 1281 gol atarak kırılması çok zor bir rekora da imza atmıştır. Filme dönecek olursak. Pele'nin çocukluk zamanlarında zor şartlar altında futbola olan ilgisiyle hayata tutunmasını anlatarak başlayan filmde Pele'nin Santos kulübüne alınmasına kadar pek çok süreç anlatılıyor. Gerçek bir başarı öyküsünü barındıran ve pek çok duyguyu içerisinde bulunduran Pele: Bir Efsanenin Doğuşu filminin yönetmenliğini Michael Zimbalist, Jeff Zimbalist yapmıştır.Yazar Yorumu

Pek çok insanın başarısını poh pohlayarak anlatan veya abartarak onu yüceltmeye çalışan pek çok filmle karşılaştığım için biyografi filmlerini izlemem hatta sevmem. Pele: Bir Efsanenin Doğuşu filminden beklentimde aslında buydu. Ünlü futbolcunun hayatını merak etitğim için bil hassa nasıl futbolcu olduğunu öğrenmek için açtığım filmde koca bir hayat öyküsüne şahit oldum. Ne kadar gerçek ne kadar doğru elbet bilemem fakat sonuçta ortaya bir film konulmuş. Bunun yalan veya yanlış olmasına pek imkan vermiyorum. Brezilya'nın ücra bir köşesinde hayatını yoksulluk içerisinde yaşayan bir aile. Çocukların ayaklarına giymeye ayakkabıları bile yok. Yine de bunu umursamayarak eğlenerek yaşamaya devam ediyorlar. Hayatlarına anlam katan bir şey bulmuşlar. Futbol onlar için yaşam tarzı olmuş. Ellerinde avuçlarında hiç bir şey olmasa dahi futbol oynamak onlara bunu unutturuyor. Fakat ailenin durumu ortada. Çocuklarının tek çaresi olarak okuması gerektiğini düşünürler. Nascimento'nun babası da eski bir futbolcudur. Profesyonel futbol kariyerini sakatlandığı için bırakmıştır. Şimdi ise bir hastane de ayak işleri ile geçim sağlamaya çalışıyordur. Hal böyle olunca çocukları futboldan uzaklaştırmaya çalışırlar. Hikayeyi tamamen anlatacak değilim. Gerçek bir hayat öyküsünü içerisinde barındıyor. İzlediğimde kendimden kesitler gördüm ve ufakta olsa ders almayı başardım. İzlediğinizde size bir şeyler katan bir film arıyorsanız. Ünlü futbolcunun filmini izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler !

Filmden Kareler

Pele: Bir Efsanenin Doğuşu (Pelé: Birth of a Legend)
Senaryo7.3
Oyunculuk6.9
Akıcılık7.3
Efekt7.1
7.210 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler