Patrondan Kurtulma Sanatı (Horrible Bosses) filminin konusunu, fragmanını, oyuncularını, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , , , , , , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Nick,Bobby ve Dale yakın arkadaşlardır. İşlerinde oldukça başarılı olduklarını inan bu üç arkadaş emeklerinin karşılığını alamadığını düşünmektedir. Birisi şirkette terfi almayı beklerken terfiyi patronuna kaptırır diğeri usta bir diş teknisyenidir fakat azgın patronu ona sarkıntılık ettiği için rahatsız olmaktadır. Öteki ise tamamen bahtsız bedevidir. Aralarında en şanslı olarak görünen elbette Dale'dir. Sevgili olmasına rağmen patronu tarafından tacize uğranmış olmak neredeyse her çalışanın isteyeceği bir durumdur. Fakat Dale bu şekilde düşünmüyordur. Sevgilisine aşık olduğunu ve bu beladan kurtulması gerektiğini düşünür. Üç arkadaş uğradıkları bu haksızlıklar karşısında patronlarını ortadan kaldırmayı planlarlar. Fakat bunlar profesyonel suçlu değildir. O yüzden işi iyi bilen birine danışmaları gerekir. Yine de işleri ellerini yüzlerine bulaştırmayı başarırlar.Yazar Yorumu

Kara mizah olarak gösterilen bu film suç ve komediyi harmanlayarak ortaya eğlenceli bir yapım çıkarmış. Seth Gordon'ın yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Jason Bateman, Charlie Day veJason Sudeikis gibi başarılı isimler yer alıyor. Film dünya genelinde büyük beğeni ile karşılanınca 2014 yılında ikincisi çekildi. Fakat ilk filme nazaran daha kötü bir film ortaya çıktığı için serinin devam etmesi mümkün olmadı. Yine de hiç belli olmaz ileride serinin devam filmi için kollar sıvanabilir. Patrondan Kurtulma Sanatı (Horrible Bosses) Filmi senaryo olarak oldukça ilgi çekici ve şaşırtıcı. Bir çoğumuz iş hayatında yaşadığımız haksızlıklar karşısında patronlarımıza kin beslemiş arkalarından atıp tutmuşuzdur. Bu filmde tam olarak bu konuyu ele alıyor ve eleştirel bir yaklaşımla komedi üretmeye çalışıyor. Ne kadar patronlarımızdan nefret etsek te saf ve temiz bir insan olduğumuz da bu işin hiçte kurgulandığı gibi kolay olmadığını ortaya koyuyor. Gerçi bu adamlara saf diyebiliriz ama temiz demek pek doğru olmaz. Filmi izlerken büyük keyif aldım. Pek çok sahnesi iyi bir şekilde kurgulanmış ve abartıya kaçmadan seyirciyi son dakikaya kadar eğlendirmeyi hedefliyor. Bu yüzden akıcı bir şekilde ve mutlu bir şekilde filmi izledim. Sizlere de tavsiye ediyorum. İyi seyirler !

Filmden Kareler

Patrondan Kurtulma Sanatı (Horrible Bosses)
Senaryo7
Oyunculuk6.8
Akıcılık7
Efekt6.5
6.810 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler