Denzel Washington 'un başrolde bulunduğu aksiyon-western türündeki "Muhteşem Yedili 'nin fragmanını,teknik bilgilerini ve eleştirisini bu yazımızda bulabilirsiniz .

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Rose Creek kasabası Bartholow Bogue'nun kontrolü altına girmiştir . Bogue , kasabadaki halkın sevdiklerini de öldürünce halk çok sinirlenmiştir . Bu nedenle 7 kanun kaçağından oluşan bir grupla anlaşırlar . Eskisi gibi bağımsız olmak isteyen Rose Creek kasabası halkı ödül avcıları, kumarbazlar ve kiralık silahlı adamlardan oluşan bu gruba- Sam Chisolm (Denzel Washington), Josh Farraday (Chris Pratt), Goodnight Robicheaux (Ethan Hawke), Jack Horne (Vincent D'Onofrio), Billy Rocks (Byung-Hun Lee), Vasquez (Manuel Garcia-Rulfo), ve Red Harvest (Martin Sensmeier) güvenmişlerdir . Muhteşem Yedili kasaba halkına yardım edebilecekler midir ?Yazar Yorumu

Tanıtımın sonunda sorduğum soruyu siz de anlamsız buldunuz sanırım . Çünkü cevabı çok açık ; Evet . Zaten filmin büyük bölümünde de bunu izliyoruz . Amerikalıların kovboy filmi çekerken bu senaryoyu kullanmazlarsa başarı elde edemeyeceklerini düşündüklerini düşünüyorum . Onu da geçtik her nedense çoğu zaman 7 kişiden oluşan grubun yardım etmesi oldukça tuhaf . En basit örneklerinden ; Yedi Samuray , Yedi Silahşörler falan filan .Bu nedenle senaryoya "çok iyi" , "çok fena" diyemeyeceğiz . Amma velakin filme eğlenceli muhabbet , 2016 kalitesi girince pek de önemsemek istemedim açıkçası senaryoyu . Oyunculuklara geçelim ; filmde 7 karakterin hepsi oyunculuklarıyla bize kendini sevdirmeyi başardı . Ayrıca oyuncunun karakteri ve tipi de uyumlu . Ee iş böyle olunca film kendini daha fazla hissettiriyor . Akıcılığa geçelim ; "Ay bu western filmi sıkılırım ben " derseniz çok büyük hata yaparsınız . Çünkü bu bildiğiniz eski yapımlı kovboy filmlerinden değilde , kovboy filmlerinden farklı olarak aksiyon ve eğlenceye daha önem vermiş bir yapım . Boş zamanlarınızda izleyeceğiniz ilk film olsun . Şimdiden iyi seyirler !

Filmden Kareler

Muhteşem Yedili ( The Magnificent Seven )
Senaryo6.9
Oyunculuk 7.3
Akıcılık7.2
Efekt7
7.110 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

  1. ronaldo

    Elestirinize aynen katılıyorum film çok iyidi izlemeyenlere ben de tavsiye ederim …

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler