Bugün Aslında Dündü (Groundhog Day) filminin tanıtımını, eleştirisini, film özetini, fragmanını, oyuncu kadrosunu, vizyon tarihini vs bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : , ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Bugün Aslında Dündü (Groundhog Day) filminde Phil Connors bir hava durumu spikeridir. Phil kendini oldukça yükseklerde gören, burnu havada ve egoist bir insandır. Çevresindeki insanlar bu huylarından dolayı onu hiç sevmemektedir. Bir gün geleneksel bir olayı çekmek üzere bir kasabaya güzel yapımcı Rita ve komik kameraman Larry giderler. Phil bu kasabadan ve dağ sıçanı gününden nefret etmektedir. O günü sıkıla sıkıla bir şekilde çekimleri tamamlar. Tam şehre geri dönecekken kar fırtınasından dolayı kasabada bir gün daha kalmaları gerekmektedir. Ardından Phil otele döner ve direk uyur. Ancak sabah uyandığında çok tuhaf bir şey olduğunu fark eder. Kasabaya geldiğindeki o dağ sıçanı gününü tekrar yaşamaktadır. Başta bunun kafa karışıklığından kaynaklandığını düşünse de aynı günü defalarca yaşamaya başlayınca bir dejavunun içinde sıkışıp kaldığının farkına varır. Bu dejavudan kurtulabilmek için her yolu dener. Hatta bunun için tüm intihar yöntemlerini bile denemeye başlar. Fakat gözünü açtığında yine aynı günü yaşamaktadır.Yazar Yorumu

Bugün Aslında Dündü (Groundhog Day) en favori dejavu filmlerimden bir tanesi. Konu çok klasik bir dejavu gibi görünse de aslında çok iyi bir kurguya sahip. İzlerken bizi hep eğlendiriyor, hem meraklandırıyor hem de bize ders veriyor. Bill Murray muhteşem oyunculuğunu filmde konuşturmuş. Tüm film boyunca bazı sahneleri tekrar tekrar çekmek belki onu sıkmış olabilir. Ama yine de ortaya harika bir iş çıkarmış. Dejavu konusunun çok iyi işlendiğini düşünüyorum. Bunu filmde geçen repliklerden de anlayabilirsiniz. Bir sahnede Phil, Rita'ya dejavu yaşadığını ifade edercesine şu soruyu sorar. Phil: Daha önce hiç dejavu yaşadın mı? Rita: Bu soruyu daha önce sormamış mıydın? Filmi izlerken bazı replikler bizlere sıradan gibi gelip geçsek aslında içerisinde çok güzel anlamlar taşıyabiliyorlar. Filmde bu tarz pek çok replik var. Filmin 1993 yılı yapımı olması sizi kesinlikle yanıltmasın. Başından sonuna kadar sıkılmayacağınız güzel bir film. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Filmden Kareler

1393360880383.cached cover Groundhog-Day groundhog-day-4_758_426_81_s_c1

Bugün Aslında Dündü (Groundhog Day)
Senaryo8.6
Oyunculuk8.4
Akıcılık8.2
Efekt8.1
8.310 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
9.4

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler