Aydaki Adam (Man On The Moon) filminin tanıtımını, eleştirisini, film özetini, fragmanını, oyuncu kadrosunu, vizyon tarihini, yapım yılını ve filmden kareleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Aydaki Adam (Man On The Moon) filminde dünyanın en ilginç insanlarından bir tanesi olan Andy Kaufman'ın hayat hikayesi anlatılıyor. Andy Kaufman tek başına ilginç komedi şovları yapmaktadır. Tabi bu normal bildiğimiz tarzda komedi şovları değil. Saturday Night isimli programa çıktıktan sonra bazı menajerlerin dikkatini çeker ve komedi şovları dünyasına adım atar. Ancak Andy Kaufman öyle bir kişidir ki sahnede rol mü yapıyor yoksa yapmıyor mu kimse anlayamaz. Şu anda hala nasıl biri olduğu henüz çözülememiş bir insanın hayat hikayesine Jim Carrey ile birlikte tanıklık ediyoruz.Yazar Yorumu

Aydaki Adam (Man On The Moon) kuşkusuz şu ana kadar izlediğim en ilginç ve en tuhaf biyografi filmi. Bir insanın gerçek hayatı sanki absürt biri tarafından yazılmış gibi olabilir mi? İşte Andy Kaufman'ın hayatı absürtlüklerle dolu. Çok ilginç bir kişiliğe sahip olan bir adamın hayat hikayesine tanıklık ediyoruz. Bu adam gerçekten böyle bir karaktere mi sahip yoksa numara mı yapıyor orasını da hiçbir şekilde anlayamıyoruz. Andy Kaufman zamanında çıktığı talk show programında gerçekten de o dönemim ünlü boksörlerden birine kafa tutmuş ve hatta onunla ringe çıkıp dövüşmüş. Yapmış olduğu gösteriler de kendisi gibi oldukça tuhaf. Çünkü bir gösteri de herkesi çok güldürürken diğer gösterisinde hiç konuşmadan durduğu olmuş. Evet yanlış duymadınız yüzlerce kişi onu izlemeye geliyor ve o gösteri bitene kadar hiç konuşmadan duruyor. Arada ağzını konuşacak gibi açsa da yine de konuşmuyor. Bir başka gösterisinde ise dünya klasiklerinden bir tanesi olan Muhteşem Gatsby kitabının tamamını seyirciye karşı okuduğu söyleniyor. Tabi seyirci de bir süre sıkılıp salonu terk ediyor. Andy Kaufman'ın gösterisine gelen kişilere süt ve kurabiye dağıttığını biliyoruz. Bunun sebebinin ise gösteriye gelen kişileri çocuk yıllarındaki gibi hissetmelerini sağlamakmış. İşte böylesine ilginç bir adamın hikayesine bu film ile tanıklık ediyoruz. Filmde Andy Kaufman'ı da çok sevdiğim aktörlerden bir tanesi olan Jim Carrey canlandırıyor. Rolünün hakkını filmde fazlası ile vermiş. Jim Carrey'e zamanında bu film ile ilgili en iyi komedi ödülünü gönderiyorlar. Ancak o ödülü reddediyor. Neden reddettiğini sorduklarında ise bu bir komedi filmi değil bu bir dram filmi cevabını veriyor. Kesinlikle izlenmesi gereken Jim Carrey filmlerinden bir tanesi.

Filmden Kareler

Aydaki Adam
Senaryo7.6
Oyunculuk8.3
Akıcılık7.5
Efekt7.1
7.610 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler