Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect) filminin konusunu, oyuncularını, fragmanını, eleştirisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen : ,

Oyuncular : , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Evan Treborn, zaman zaman yaşadığı stresli durumları kaldıramayarak bayılıyordur. Çocukluğunda yaşadığı cinsel tacizler yüzünden bir çok travma geçiren ve bu karanlık geçmişinin bir türlü üstünü örtemeyen Evan, bu lanet geçmişi her hatırladığında kendini baygın buluyordur. Her zaman bu geçmişinden kurtulma hayalleri kuran Evan, bir gün şans eseri geçmişe dönebildiğini keşfeder. Bunu farkettiğinde tabi ki ilk yapacağı şey karanlık geçmişinden kurtulmaktır. Kendine temiz bir geçmiş tasarlamaya çalışırken başına gelmeyen kalmayacaktır.Yazar Yorumu

Arkadaşlarımın uzun ısrarları sonucu izlediğim filmlerden bir tanesi daha. Senaryosu tuhaf ve ilgi çekici filmler her zaman hoşuma gitmiştir. Bu zamana kadar neden bu filmi izlemediğimi ve nasıl karşıma çıkmadığını merak ediyorum açıkcası. Oyunculuk kalitesi ortalama olsa da filmin senaryosu başlı başına yeter de artar bile. Film severler tarafından da çok sevilmiş olmalı ki Kelebek Etkisi filmi bir seri haline dönüştürülmüş. Geçmişteki hatalarımızı düşünüp dururuz. Keşke bu hataları yapmasaydık deriz ve hayıflanırız. Peki bu yanlışlar aslında hayatımızı güzel kılan ve yoluna sokan şeyler ise bu yanlışları düzeltmek bütün düzeni bozmaz mı ? Film tam anlamıyla insanları bir çok ikileme sokuyor. Sürekleyici hikayesi sayesinde bir çırpıda izlenen bir film. Fantastik film severlerin kesinlikle izlemesi gerekiyor. Genel olarak ortalamanın üzerinde hatta iyi diyebileceğimiz bu yapımı herkese tavsiye ediyorum. İyi seyirler !

Muhammed Şenay'ın Yorumu :

İzlerken merak uyandıran bir film. Biraz geç izledim ama olsun. Yapılan yanlış hataları düzeltmeye çalışmak geçmişe yön vermek tarzı yapılmış en iyi filmlerden. Yorumlardan gördüğüm kadarıyla bazı kişiler filmi anlamamış. Predestination filmi geldi aklıma. Kesinlikle her insanın izlemesi gereken bir film. Konusu, ilerleyişiyle sizi içine çekecek gerçekten efsaneymiş diyeceksiniz. Kurgusuyla çoğu filme taş çıkaracak bir film.

Filmden Kareler

Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect)
Senaryo7.9
Oyunculuk7.5
Akıcılık7.9
Efekt7.1
7.610 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler