Hesaplaşma (The Accountant) filminin konusunu, oyuncularını, fragmanını, eleştirilerini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , , , , , ,

Tür : ,

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Nörolojik rahatsızlıklarından dolayı küçük yaşlarda başına gelmeyen Christian, olağan üstü bir dikkate ve zekaya sahiptir. Bu rahatlığının tedavisi bulunmuyor olması ailesini üzen noktalardan biridir. Pek çok klinikle görüşülse de aile yalnız başına kalır. Annesinin onun bu durumuna katlanamaması sonucu işler çığırından çıkar. Babası tarafından askeri bir eğitime tabi tutulan ve acı dolu günler geçiren Christian, büyüdüğünde büyük bir muhasebeci olur. Muhasebeciliğin yanı sıra kara para aklamada uzmanlığı ile izi sürülemez bir suçlu olmuştur. Tehlikeli sularda yüzdüğü için sürekli mekan değiştiriyor ve yeni işler alıyordur. Robotik protez kollar üreten bir şirket tarafından özel olarak istenen Christian, şirket içerisinde ki açıkları bulması istenir. Şirketin yönetimi sıradan bir muhasebecinin bulamayacağı şeyleri yanlış kişiye verdiklerini fark ettiklerinde Christian'ı ortadan kaldırmaya çalışırlar. Babasının eğitimlerinde uzman haline Christian, büyük bir savaşın ortasında kalacaktır.Yazar Yorumu

Aksiyon ve dram'ın bir filmde nasıl buluşabilir. Heyecan ve üzüntü birbirinden tamamen uzak şeyler. Bunu uygulamaya çalışacak bir çok senarist saçma sapan bir şey ortaya çıkaracaktır. Bu olay iki şey arasında ki ince çizgiyi tutturmaktan da zor bir durum. Fakat şaşılası bir olaydır ki Hesaplaşma (The Accountant) Filmi senaristi Bill Dubuque bunu başarmış. Hesaplaşma (The Accountant) Filminin neredeyse her anında bir tuhaflık, bir aksiyon ve bir dram mevcut. Bunu o kadar iyi başarmışlar ki film bitene kadar hiç bir sıkılma yaşamadım. Bir solukla izlediğim ve her sahnenin devamını merak ettiğim Hesaplaşma (The Accountant) Filmi son yıllarda izlediğim kaliteli filmler arasında yer alır. Filmi bana sevdiren kişi tabi ki de Ben Affleck. Usta oyunculuğu ile karakteri resmen yaşamış. Filmdeki aksiyon sahnelerinde ki başarısından karakterin jest ve mimiklerine kadar her şeyi tam oturtmuş. Bu filmi izlenebilir kılan ve bu filme yakışan isimlerden bir tanesi. Tabi bu başarıyı sadece ona pay etmemek lazım. Oyuncu kadrosunda yer alan Anna Kendrick, J.K. Simmons, Jon Bernthal, Jeffrey Tambor, Cynthia Addai-Robinson, John Lithgow isimlerin hepsi birbirinden başarılı ve değerli oyuncular. Bu kadro ile bu filmin kötü olması ve beğenilmemesi neredeyse imkansız zaten. Genel olarak bir özet geçecek olursak senaryosu ilgi çekici ve başarılı, oyuncu kadrosu çok sağlam bununla birlikte filmin genel akışı çok iyi. Hesaplaşma (The Accountant) Filmini kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Filmden Kareler

Hesaplaşma (The Accountant) 2.Eleştiri
Senaryo7.1
Oyunculuk7
Akıcılık7.2
Efekt6.8
710 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
6.9

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler