İkinci Bir Şans filmi hakkında inceleme , eleştiri , yorumlarımızı bu yazıda sizlerle paylaştık.

Fragman :

Vizyon Tarihi : 20 Mart 2015

Yönetmen :  Susanne Bier

Oyuncular :  Nikolaj Coster-Waldau , Ulrich Thomsen , Frederik Meldal Norgaard

Yapım Yılı – Yeri :  2014- Danimarka


Tanıtım:

Mesleklerinde uzman iki dedektif olan Andreas ve Simon sıkı dostlardır. Fakat yaşantıları bir birinden çok farklı ve zıttır.  Andreas eşi ve oğluyla mutlu mesüt bir aile hayatını yaşarken Simon eşinden boşanmış striptiz  klüplerinde takılan sürekli alkol tüketen bir insandır. Birgün uyuşturucu operasyonu için ikisi de göreve çağrılır. İlk başlarda her şey normal ve sıradan ilerlerken olay mahallinde dolapta bir bebek bulunmasıyla işler karışır. İki dedektif doğru ve yanlış arasında karar vermekte güçlük çektikleri  bu olay her ikisini de çok içten etkilemiştir. Bir yandan Andreas ve ailesi bebeğe bakmaya çalışırlarken bir yanda da soruşturmayı devam ettirirler.


Yorum:

Filmden oldukça etkilendim. İlk başlarda sıkıcı ilerliyordu fakat bir anda duygu değişimi oldu ve olaylar dramatikleşmeye başladı. Bebeği sahiplenmeleri kadının bebeği vermemesi falan baya etkilendim ve duygulandım. Senaryo , hikaye çok hoşuma gitti . Filmin dramatik olmasına rağmen akıcılığı da beni etkiledi diyebilirim. Dram anlamında oldukça yüklü ve etkileyici bir film. Yönetmenliği üstlenen Susanne Bier ‘ e de 2014 yılında çıkardığı dram filmi olan Serena filminden tanıyoruz.  Serena filminde hikaye iyiydi fakat akışta problem vardı. Bu filmde bunu biraz daha indirgeyerek akıcılıüı yakalamış görünüyor.Dram severlerin keyifle izleyeceği bir film olarak düşünüyorum.


Yazının Amacı :

Bu yazımızda İkinci Bir Şans filmi nasıl ? , İkinci Bir Şans izlenir mi ? ,İkinci Bir Şans Filmi Konusu Nedir ?,İkinci Bir Şans Filmi Yorumları ,İkinci Bir Şans filmi elestiri gibi konulara cevap bulabilirsiniz.

 

İkinci Bir Şans
Senaryo7.4
Oyunculuk8
Akıcılık7.3
Efekt6.8
7.410 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

 1. Ayşe

  Güzel bir film gerçekte herkese öneririm. Nikolaj Coster-Waldau oyunculuğu harika

  Cevapla
 2. İki Kafadar

  çekim tekniği ile dikkate çekmese de kullandığı metaforlar ile ciddi mesajlar veriyor.

  Cevapla
 3. musa

  ikinci bir şans ismi ile drama filmleri arasında en iyi yerlerde kendine yer edinmiş güzel bir filmdir.

  Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler