Trumbo filminin oyuncularını , konusunu , fragmanını , vizyon tarihini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , , , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Trumbo filminde Hollywood'un en ünlü ve en başarılı senaristlerinden bir tanesi olan Dalton Trumbo'nun hayat hikayesi beyaz perdeye aktarıldı. Dalton Trumbo komünist görüşlerini benimseyen bir insandır. 1940 sonrasındaki soğuk savaş döneminde ABD'de komünistler hoş karşılanmamaktadır. Bu yüzden komünist olan Dalton Trumbo pek çok insanın hedefi haline gelecektir. Çünkü o dönemde yapılan filmler halka bir şeyleri anlatma konusunda kullanılan araçlardan bir tanesiydi. Hükümet ve bazı gruplar Dalton Trumbo'nun bir komünist olarak tehlike arz ettiğini düşünüyorlardı. Bu durum Trumbo'nun senarist olarak senaryo yazmasının engellenmesine kadar gidecektir. Trumbo 'nun mesleği bu olduğu için bir süre sonra para kazanabilmek için ismini gizleyerek senaryo yazmaya devam edecektir. Hatta bu yazdığı senaryolardan bazıları Oscar kazanacaktır ancak ödülü Dalton Trumbo yerine orada ismi yazan başka biri alacaktır.Yazar Yorumu

Trumbo oldukça başarılı bir biyografi filmi. Başarılı olmasındaki en büyük etken kesinlikle Dalton Trumbo'ya hayat veren Bryan Cranston'dır. Muhteşem ötesi bir oyunculuk performansı sergilemiş. Bu başarılı performansı da akademinin dikkatini çekmiş olacak ki bu film ile Bryan Cranston en iyi erkek oyuncu dalında oscara aday gösterildi. Bence oscara aday olmayı hak ediyordu. Hatta Leonardo Di Caprio bu sene oscarı yine her zaman ki gibi kaptırsaydı o kişi kesinlikle Bryan Cranston olurdu. Neyse filme dönersek film oldukça akıcı bir şekilde ilerliyor. Filmde dikkatimi çeken şeylerden bir tanesi de yapılan dönem makyajları ve kıyafetleriydi. O yüzden başarılı bir dönem filmi de olmuş diyebilirim. Dış görünüşün dışında aynı zamanda o dönemdeki insanların düşünme tarzları da oldukça gerçekçi bir şekilde beyaz perdeye aktarılmış. Zamanında oldukça büyük haksızlıklara uğramış bir adam olan Dalton Trumbo'nun hikayesini merak edenler ve biyografi filmlerini sevenler kaçırmasın derim.

Filmden Kareler

Trumbo
Senaryo7.6
Oyunculuk8.3
Akıcılık7.8
Efekt7.9
7.9Genel Puan
Okuyucu Oylaması: (0 Oylar)
0.0

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Yorumlar

  1. utku

    ışık tuttuğu dönem açısından ilgi çekici ve başarılı bir film. ama güçlü bir politik film ya da karakter olarak görmek saçma olur.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler