Saklı filminin konusunu , oyuncularını , fragmanını , teknik bilgisini ve yorumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fragman

Bu Filmi İzlemek İçin Tıklayın
Teknik Bilgi

Vizyon Tarihi :

Yönetmen :

Oyuncular : , ,

Tür :

Yapım Yılı - Yeri : -

IMDB :  

Tanıtım

Selim Evci'nin yönetmenliğini yaptığı Saklı filminin başrol oyuncuları ise İlhan Şeşen , Settar Tanrıöğen ve Türkü Turan'dır. Başarılı bir müzisyen olan Mahir Bey , kendi kendine yeten , huzurlu bir hayat sürmektedir. Kişiliği herkes tarafından ilgi gören ve özenilen bir kişidir.
Üniversitede öğrencilik yapan Duru sıradan bir ailenin kızıdır. Durgun ruh hali ve içi kapanıklığı ile sessiz bir kişiliğe sahiptir. Babası Ali Bey tarafından çok baskı gören Duru, muhafazakar bir ailenin kuralcı baskılarına maruz kalmaktadır. Ali Bey aslında geleneklerini benimsemiş ve onları koruyan biridir fakat kızlarına karşı oldukça katı ve kuralcıdır. Duru ile Mahir Bey arasında değişik bir ilişki başlar. İlk başlarda çekinceli davranırlar fakat aralarındaki çekim kuvvetine karşı koyamazlar. Bir süre sonra saklı devam eden bu ilişki büyük sorunlar çıkarmaya başlar.
Saklı filmi 52. Antalya Film Festivali'nde En İyi Yönetmen Ödülü , Annaba Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü , 3. Antakya Altın Defne Film Festivali'nde En İyi Film ve En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü almıştır.Yazar Yorumu

Birçok dalda ödül almış olan filme büyük bir beklenti ile gittim. Açıkcası beklediğim beklentinin biraz altında bir film olduğunu düşünüyorum. Konu olarak çok değişik bir konu seçilmiş. İzlerken baya kapılıyorsunuz filme. Dram kategorisinde oldukça kaliteli bir film olmuş. Fakat filmi izlemeden önce baktığım eleştirilerde ve izleyici yorumlarında film çok fazla cinsellik içeriyor ve İlhan Şeşen karakterini bozdu gibi yorumlar beni biraz etkilemişti. Filmde evet birazda olsa cinsellik yer alıyor. Bu zamana kadar farklı şekilde tanıdığımız insanlar rol gereği başka insanlar olması gerekebiliyor. İlhan Şeşen içinde böyle bir rol yazılmışsa onu oynamak zorunda. Tanıdığınız insan ile bu karakter arasında büyük bir çelişki olunca da rahatsı edici bir durum ortaya çıkıyor tabi ki. Fakat bu bir film ve belli bir kurgu içerisinde oynanmakta. O yüzden bu tarz eleştirilere bakmayın. Farklı tarzda film sevenler için tavsiye ederim.

Filmden Kareler

saklı fragmanı

saklı konusu

Saklı
Senaryo7.1
Oyunculuk6.9
Akıcılık7.3
Efekt6.6
710 Üzerinden
Okuyucu Oylaması: (1 Oy)
2.2

Paylaşmak Güzeldir ...

Yazar Hakkında

Filmler hakkında inceleme ve eleştirilerde bulunarak film severlere ışık tutuyorum.

Yorumlar

  1. Şeyma

    senaryosuna önem verilen filmleri seviyorum. bir zamanlar anadolu’da ve kış uykusu gibi.

    Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

Etiketler